Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
08/03/2020 - 15:35

Ptaszkowa: drugi dzień zmagań uzupełnił skład paranarciarskich Mistrzów Polski

Dzisiaj na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej, zakończono Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w narciarstwie biegowym. Kto sięgnął po najwyższe laury?

Jak zapowiadaliśmy w wczorajszym materiale „Znamy już pierwszych paranarciarskich medalistów Mistrzostw Polski”, dzisiaj podczas drugiego dnia Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w narciarstwie biegowym, nastąpiła zamiana konkurencji w stosunku do pierwszego dnia rywalizacji.

W jej wyniku, sportowcy pokonujący trasę w pozycji siedzącej, zmierzyli się dzisiaj z dystansem 1 400 metrów, czyli biegiem krótkim. Mistrzem Polski, w tej konkurencji w kategorii LW 10,5-11 został Szymon Klimza. Po jego prawej stronie, na ceremonii dekoracji stanął Arkadiusz Skrzypiński (2. miejsce), a podium dopełnił Przemysław Owczarczyk (3. miejsce).

Uwzględniając kategorię LW 11,5 – 12,00, tytuł Mistrza Polski wywalczył Krzysztof Plewa. Wraz z nim w strefie medalowej znaleźli się, reprezentanci klubu sportowego „START” z Nowego Sącza, Kamil Rosiek (2. miejsce) oraz Robert Wator (3. miejsce). Wśród kobiet, w kategorii LW 12, Mistrzynią Polski została Monika Kukla.

Tym razem, zawodnicy, których stan zdrowia umożliwiał start w pozycji stojącej, rywalizowali między sobą w biegu długim, o długości 2 100 metrów. Linię mety, jako pierwszy mężczyzna, przekroczył Witold Skupień, wybiegując miano Mistrza Polski. Za nim kolejno stawili się Bartosz Bierowiec (2. miejsce) oraz Łukasz Matyja (3. Miejsce). Natomiast kobiece podium wyglądało następująco: Iweta Faron (1. miejsce i tytuł Mistrzyni Polski), Justyna Regucka (2. miejsce), Jolanta Ligas (3. miejsce).

Porównując składy osobowe na podium z wczoraj i z dzisiejszych biegów, nie było znaczących zmian. Dotyczyły one głównie kolejności miejsc, zajmowanych na podium. Wyjątki stanowiły pozycje medalowe w klasyfikacji osób biegających na stojąco, gdzie pojawiły się nowe nazwiska.

Z okazji, obchodzonego Międzynarodowego Dnia Kobiet, nie zapomniano również o płci pięknej, obdarowując panie symbolicznym tulipanem.

(Karol Trojan) [email protected], fot.: Wiesława, Zbigniew Kubowicz

Paranarciarze biegowi walczą o tytuły Mistrza i Mistrzyni Polski
W Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej trwają zmagania o medale Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w narciarstwie biegowym (fot.: PZSN „Start”, Piotr Gaborek)


Dziękujemy za przesłanie błędu