Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
27/10/2023 - 20:00

Puchar Świata 2024 w snowboardzie rozegrają na Jaworzynie Krynickiej. Do Małopolski zjadą najlepsi snowboardziści

Na Jaworzynie Krynickiej, w dniach 24 i 25 lutego 2024 roku rozegrany zostanie Puchar Świata w snowboardzie kobiet i mężczyzn. Obecnie trwają prace przygotowujące arenę zmagań.

Puchar Świata FIS 2024 w snowboardzie alpejskim zostanie rozegrany na Jaworzynie Krynickiej, na terenie ośrodka narciarskiego Grupy Polskich Kolei Linowych, w dniach 24 i 25 lutego. 

To wyjątkowe, sportowe wydarzenie znakomicie komponuje się z wynikami osiągniętymi przez reprezentantów Polski, mistrzostwem świata Oskara Kwiatkowskiego oraz brązowym medalem Aleksandry Król.

- Krynica ma ogromny potencjał, dysponuje doskonałym stokiem oraz dobrą infrastrukturą kolei i wyciągów. - mówi Uwe Beier, dyrektor Pucharu Świata FIS w snowboardzie.

- Również system naśnieżania wydaje się być bardzo dobry.

Na Puchar Świata w snowboardzie alpejskim do Małopolski zjadą najlepsi z najlepszych snowboardzistów świata!  Zawody na Jaworzynie Krynickiej rozegrywane będą na trasie nr 2 o długości 900 m. Posiada ona homologację FIS i bardzo dobre parametry do organizacji slalomu równoległego kobiet i mężczyzn.

- Decyzja FIS o organizacji Pucharu Świata na Jaworzynie Krynickiej to dobra wiadomość związana z wyczynowym snowboardem zjazdowym w Polsce- komentuje Oskar Kwiatkowski, mistrz świata w snowboardzie zjazdowym. 

- Nie możemy się już doczekać międzynarodowej rywalizacji w naszym kraju. 

Obecnie na Jaworzynie Krynickiej trwają  przygotowania do tego wydarzenia. (MK) Żródło i fot. Grupa PLK. Dziękujemy za przesłanie błędu