Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
21/02/2024 - 10:00

Puchar Świata w snowboardzie alpejskim na Jaworzynie Krynickiej. W Krynicy spotkasz sportowe gwiazdy z całego świata

Na Jaworzynie Krynickiej w dniach 24-25 lutego odbędą się historyczne, pierwsze zawody Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim. W rywalizacji wezmą udział zawodniczki i zawodnicy z 16 krajów z całego świata, w tym również reprezentanci Polski.

W dniach 24 i 25 lutego na Jaworzynie Krynickiej rozegrany zostanie Puchar Świata w snowboardzie kobiet i mężczyzn.W rywalizacji  wezmą udział zawodniczki i zawodnicy z 16 krajów z całego świata, w tym również reprezentanci Polski. Będziemy mogli podziwiać między innymi mistrza świata Oskara Kwiatkowskiego, Marysię Bukowską-Chyc, Olimpię Kwiatkowską czy Michała Nowaczyka. 

- Najlepszym miejscem na rozegranie snowboardowego Pucharu Świata w Polsce są trasy na Jaworzynie Krynickiej z bardzo prostego względu. Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa ma pewne wymogi, jak chociażby dotyczące nachylenia stoku, szerokości trasy, a także linii startu oraz mety. - podkreśla Adam Małysz, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. 

- Poza tym musi zawierać odpowiednie parametry, a stoki PKL na Jaworzynie Krynickiej świetnie wpasowują się w te wytyczne. Ponadto wierzę, że dzięki naszej współpracy z Polskimi Kolejami Linowymi zawodnicy będą mieli możliwości treningowe przed zawodami, a na sam Puchar Świata trasy zostaną przygotowane na najwyższym możliwym poziomie. 

Zawodnicy w Krynicy- Zdroju przyjadą we środę, 21 lutego przez kolejne dwa dni mają zaplanowane treningi. We czwartek, 23 lutego o godz. 18. 30 w Pijalni Głównej odbędzie się również losowanie numerów startowych. Będzie więc można spotkać się z zawodnikami, wymienić kilka słów, zdobyć autografy i zrobić pamiątkowe zdjęcia. (MK) Żródło i fot.  Grupa PLK.Dziękujemy za przesłanie błędu