Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
25/09/2022 - 14:25

Rosną mistrzowie tenisa w Nowym Sącza. Zgarniają medale jeden za drugim

Nie wiedzie się ostatnio sądeckim piłkarzom, za to znakomicie idzie nastoletnim tenisistom, którzy podczas rozegranych w Krakowie Drużynowych Mistrzostwa Polski Młodzików wywalczyli brązowy metal.

W zawodach wzięła udział pięcioosobowa reprezentacja Sądeckiego Towarzystwa Tenisowego FAKRO Nowy Sącz w składzie: Aleksander Błuś, Wiktor Jeż, Tymon Litwic, Dymitr Vterkowsky, Juliusz Stańczyk.

Na otwartych kortach KS Olsza, drużyna wywalczyła awans pokonując BKT Adventage Bielsko-Biała. W sobotę, z uwagi na deszczową aurę, rozgrywki zostały przeniesione do hali Tennis & Country Club w Giebułtowie. W tym dniu rywalizowaliśmy z KS Błonia Kraków. Mecze stały na bardzo wysokim i równym poziomie, a rywalizacja trwała do ostatniej chwili.

Ostatecznie to Błonia awansowały do niedzielnego finału, wygrywając z nami o włos, przewagą jednego seta (!). W zawodach drużynowych rozgrywane są dwa deble i cztery single z wylosowaną drużyną, następnie sumowane są wygrane mecze, w razie równowagi  - sety, a często o awansie do dalszych rozgrywek decyduje suma wygranych gemów.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Wiktor Jeż, który, w decydującym momencie rozgrywek, wygrał singla z wyżej notowanym w rankingu kolegą Hubertem Plenkiewiczem w 2 setach: 7:5, 6:1, podtrzymując tym samym szanse na dalszą walkę drużyny o medale.

Ostatecznie złoto powędrowało do KS Błonia, srebro zgarnęli zawodnicy UKT Winner (obydwa kluby z Krakowa), a brąz wywalczyło STT FAKRO Nowy Sącz, pokonując KT Górnik Bytom, wygrywając wszystkie mecze deblowe i singlowe.

To kolejny już medal drużynowych MP dla Klubu STT FAKRO U14, w zeszłym roku drużyna wywalczyła Złoto. W ten weekend ta sama reprezentacja STT FAKRO powalczy o tytuł w kategorii U16.