Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
04/02/2020 - 13:45

Rośnie strażacki narybek. Na razie gaszenie pożarów ćwiczyli na zawodach

Ponad 350 młodych strażaków ochotników wzięło udział w Halowych Zawodach-Sportowo Pożarniczych dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych im. Antoniego Bieniasa. Impreza odbyła się w Brzeznej. Rywalizacja, w której uczestniczyli i chłopcy i dziewczęta, była bardzo zacięta.

W zaciętej rywalizacji uczestniczyli adepci pożarnictwa z całego powiatu. Nad przebiegiem imprezy czuwał st. bryg. Paweł Motyka - zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu wraz z druhem Markiem Frączkiem i członkami Komisji ds. MDP, druhem Kazimierzem Witkowskim i strażakami z OSP Podegrodzie oraz sędziami.

kto okazał się najlepszy?

Drużynowo dziewczęta: I – MDP Podole Górowa, II – MDP Ptaszkowa, III – MDP Gołkowice Górne; chłopcy: MDP w Olszanki, II miejsce MDP z Niskowej, a III – MDP Gołkowice Górne.

Indywidualnie dziewczęta: Monika Grabska (Gołkowice Górne) – 300 zł, II – Kinga Matusik (Podole Górowa) – 200 zł, III – Natalia Jawor (Zagorzyn) – 100 zł; chłopcy: I Krystian Olchawa (Olszanka) – nagroda 300 zł, II – Kacper Łatka (Obidza) – 200 zł, III – Rafał Gucwa (Ptaszkowa) – 100 zł.

Młodym strażakom, którym kibicowali druhowie ze Słowacki, puchary wręczał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

- Jestem z was dumny. Cieszę się, że działacie w młodzieżowych drużynach pożarniczych i że dbacie o swoją formę fizyczną. To w tym zawodzie bardzo ważne. Rywalizacja sportowa uczy dyscypliny i hartu ducha, daje też możliwość przebywania w gronie rówieśników. Gratuluję zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękuję za start w zawodach. (olsz)Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe