Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
25/03/2022 - 14:20

Sądecczyna górą! Nasi reprezentanci nie dają rywalom żadnym szans

To był bardzo ciekawy tydzień w sporcie. Reprezentanci Sądecczyzny startowali na wielu zawodach ogólnopolskich i wojewódzkich odnosząc spore sukcesy. Na szczególne pochwały zasługują zwłaszcza nasi hokeiści.

Sądeczanie odnoszą sukcesy w wielu dyscyplinach sportu. Bardzo dobrze radzą sobie zarówno w sportach indywidualnych, jak i drużynowych. Mogliśmy się o tym przekonać w mijającym tygodniu. Wyjątkowych osiągnięć nie brakowało.

Przede wszystkim w szczególny sposób zakończyły się mistrzostwa Polski amatorów w hokeja. Drużyna Sandecji była w niesamowitej formie i pewnie zwyciężyła. Turniej rozgrywany był w Krynicy. W drodze do końcowego triumfu sądeczanie pokonali m.in. Ice Breakers Sosnowiec czy drużyny Zbójów oraz Niedźwiedzi.

Z medalami wrócili również zawodnicy Płomienia Limanowa, grający w tenisa stołowego (gra podwójna). W tym przypadku mówimy o sukcesie na skalę całego województwa. W grze pojedynczej poszło im nieco gorzej, ale wynik i tak można zaliczyć do udanych.

Mistrzyniami Polski juniorek w piłce ręcznej zostały też byłe zawodniczki drużyny UKS „Sęp” Wilczyska (powiat gorlicki) - Aleksandra Zabielny i Ewa Gomulak. Obecnie reprezentują UKS Varsovię, a mijający sezon był dla nich niezwykle udany. Ich klub ma szansę na awans do Superligi.

Na tym jednak nie koniec. Na mistrzostwach świata Strike MMA w Amsterdamie, Polskę reprezentuje wychowanek  klubu Fight House Nowy Sącz - Tomasz Brotoń.  Obecnie trenuje w klubie Arrachion Olsztyn. Nasz region górą! ([email protected]fot.: MK)Dziękujemy za przesłanie błędu