Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
29/09/2020 - 10:00

Sądecki Przegląd Boisk: A-Klasa Nowy Sącz–10 kolejka,B-Klasa Nowy Sącz-5 kolejka

Orzeł Ptaszkowa powrócił na pozycję lidera sądeckiej A-Klasy. W czołówce tabeli panuje jednak ogromny ścisk. W B-Klasie dużą niespodzianką jest strata punktów przez Dunajec II, który tylko zremisował z Chruślicami.

Orzeł Ptaszkowa jest znów liderem A-Klasy. W niedzielę pokonał przed własną publicznością, dzięki bramkom Arkadiusza Smolenia, Michała Michalika i Janusza Pałubiaka, Olimpik Powroźnik 3-2 i wyprzedził Victorię. Piłkarze z Witowic Dolnych tylko zremisowali na wyjeździe z ostatnim w tabeli Wichrem Mogilno, co należy uznać za największą niespodziankę kolejki. Goście musieli dwukrotnie gonić wynik, jednak bramki Marcina Hajduka sprawiły, że uratowali jeden punkt.

Remis padł również w meczu na szczycie. Górka Szczereż i LKS Ubiad strzeliły po dwie bramki, a więc oba zespoły dopiszą do swojego dotychczasowego dorobku jedno "oczko". Strzelanie rozpoczął pod koniec pierwszej połowy Jakub Baran, chwilę po przerwie wyrównał jednak Marcin Majerski. Nie upłynęły dwie minuty, a na prowadzenie za sprawą Krzysztofa Bajdela wrócili goście. Wynik ustalił w 70 minucie Kamil Kowalczyk.

Trzy punkty wywalczyła Biegoniczanka. Sztuka zatrzymania rozpędzonej sądeckiej ekipy nie udała się Budowlanym Jazowsko, którzy polegli 2-3. Takim samym wynikiem, na korzyść Zamczyska Marcinkowice, zakończyła się jego potyczka z Dąbrovią Wielogłowy. Hat-trickiem popisał się Adrian Gołdas. Najwyższy wynik padł w Mszalnicy gdzie gospodarze wygrali aż 8-0 ze Świniarskiem. W czołówce tabeli panuje nieprawdopodobny ścisk, a pierwszą piątkę dzielą zaledwie dwa punkty. To zapowiada ogromne emocje w kolejnych kolejkach.

W B-Klasie Nowy Sącz, w kategoriach sensacji można rozpatrywać remis rezerw Dunajca z Chruślicami. Gospodarze prowadzili już 2-0 po bramkach Sebastiana Leśniaka, jednak ambitnie grający goście dzięki trafieniom Arkadiusza Buźniaka i Jakuba Jasińskiego doprowadzili do wyrównania. Samodzielnym liderem jest Przydonica. Odniosła kolejne zwycięstwo pokonując ostatnią w tabeli Łękę. Pierwsze punkty wywalczyła Galicja, remisując z Nawojem 2-2. Mecz Zamczyska II z Zawadą został przełożony. (MP), fot.: Biegoniczanka Nowy Sącz