Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
25/02/2020 - 11:20

Sądeckie młodziczki i orliczki z sukcesami grają w piłkę nożną

Halowy Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt w kategorii młodziczek i orliczek, przyniósł sądeckim piłkarkom miejsca na podium.

Sobota, 22 lutego br., amatorkom piłki nożnej, zrzeszonym w żeńskich klubach piłkarskich, upłynęła na międzynarodowej rywalizacji. W boiskowe szranki stanęły zespoły z Polski (KS „Starówka” Nowy Sącz, KS „Rysy” Bukowina Tatrzańska, KS „Bronowianka” Kraków, AP „Wisła” Brzeźnica, KS „Prądniczanka” Kraków), Republiki Czeskiej (TJ Vitkovice ) oraz Republiki Słowackiej (FC „Tatran” Presov).

W związku z faktem, iż turniej, zorganizowany przez KS „Starówka” Nowy Sącz, przy współpracy z Urzędem Miasta Nowego Sącza i Polskim Związkiem Piłki Nożnej Podokręg Nowy Sącz, rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, poszczególne mecze trwały po 15 minut.

Kategorię młodziczek (dziewczynek urodzonych w latach 2007-2009) zdominowała reprezentacja Słowacji, zajmując dwa pierwsze stopnie podium (1 miejsce: FC „Tatran” I Presov, 2 miejsce FC „Tatran” II Presov). Na ostatnim z nich, uplasował się nowosądecki klub KS „Starówka” Nowy Sącz.

Najbardziej międzynarodowe podium, miała rywalizacja trochę młodszych dziewcząt, orliczek (rocznik 2009 i młodszy), którą również wygrał słowacki zespół FC „Tatran” II Presov. Za nim, na drugim miejscu, zawody ukończyły zawodniczki z KS „Starówka” Nowy Sącz, a podium zamknęły reprezentantki Republiki Czeskiej (TJ Vitkovice).

- Poziom turnieju oceniam na wysoki, gdyż z jednej strony uczestniczyły w nim zespoły osiągające bardzo dobre wyniki w swoich ligach, z drugiej, bezpośrednie mecze były niezwykle zaciętymi pojedynkami, choć może nie zawsze wynik odzwierciedlał tę sytuację – mówi Marek Fiut, organizator turnieju, a zarazem prezes i trener KS „Starówka” Nowy Sącz.

Osobną klasyfikację stanowił wybór najlepszych zawodniczek, bramkarek i królowych strzelczyń. W tym pomeczowym rankingu, najlepszą zawodniczką wśród orliczek została Milena Połeć z nowosądeckiego klubu.

(Karol Trojan) [email protected], fot.: archiwum KS "Starówka" Nowy Sącz

Międzynarodowa piłka nożna dziewcząt w Nowym Sączu

Z sukcesami dla nowosądeckich piłkarek, w sobotę 22 lutego br., zakończył się Halowy Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt w kategorii młodziczek i orliczek. Fot.: archiwum KS "Starówka" Nowy Sącz