Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
27/09/2021 - 18:30

Sala gimnastyczna w Rojówce już otwarta. Można grać!

Prawie rok temu pisaliśmy o budowie sali gimnastycznej w Rojówce, która wówczas wkraczała w decydującą fazę. Dokładnie dwanaście miesięcy później odbyło się jej uroczyste otwarcie.

W czwartek, 16 września, odbyło się oficjalne otwarcie i oddanie do użytku nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Rojówce. Proboszcz parafii Tęgoborze ks. prałat Stanisław Berdzik przeciął symboliczną wstęgę i poświęcił obiekt.

Społeczność szkolną i lokalną społeczność powitała Maria Grzegorzek, dyrektor szkoły. – Naszym marzeniem było stworzenie optymalnych warunków i takiego miejsca, gdzie każde dziecko swobodnie mogłoby rozwijać się poprzez ruch oraz uprawiać sport w zdrowej rywalizacji – mówiła podczas uroczystego otwarcia. – Od dziś zaczyna się lepsza przyszłość dla uczniów naszej szkoły – dodała.

- Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie. Te słowa, mimo upływu lat, wciąż pozostają aktualne. Szkoła nie tylko kształci ale i wychowuje. Szczególnie dzisiaj wpajanie młodym ludziom chrześcijańskiego systemu wartości, w którym drugi człowiek znajduje się na poczesnym miejscu, jest niezwykle ważne. Sport uczy szacunku dla drugiego człowieka, szlachetnej rywalizacji. Uczy więc szacunku dla kolegi i koleżanki z boiska.

Czytaj też: Wieczór autorski Kazimiery Janczy w łososińskim centrum kultury już w ten czwartek

Sala gimnastyczna dopełnia edukacyjną ofertę dla dzieci i młodzieży uczącej się w Szkole Podstawowej w Rojówce. Ale wierzę głęboko, że będzie miejscem tętniącym sportowo-rekreacyjnym życiem, gdzie młodzież ale i starsi, seniorzy, mieszkańcy okolicznych miejscowości, spotykać się będą aby spędzać wspólnie czas aktywnie wypoczywając i uprawiając sport – mówił podczas spotkania wójt Łososiny Dolnej, Andrzej Romanek. - Jestem przekonany, że sala gimnastyczna i infrastruktura sportowa znajdująca się wokół szkoły tworzyć będą lokalne centrum sportowo-rekreacyjne z którego chętnie korzystać będą nasi mieszkańcy.

Przypomnijmy, prace budowlane trwały od lutego 2020 do końca sierpnia 2021 roku. Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 3,1 mln zł, przy czym warto zauważyć, że budowa została sfinansowana ze środków własnych gminy.

Do władz szkoły trafiło wiele kompletów piłek, stół do tenisa stołowego oraz promesa na zakup sprzętu sportowego. Młodzież w końcu może pochwalić się salą gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia. ([email protected], fot. UG Łososina Dolna)Dziękujemy za przesłanie błędu