Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
18/05/2020 - 11:50

Sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia. Szkoła w Łęce stara się o dotację

Od jakiegoś czasu gmina Korzenna stara się o dofinansowanie z budżetu Ministerstwa Sportu. Powód? Budowa nowoczesnej sali gimnastycznej z pomieszczeniami towarzyszącymi przy Szkole Podstawowej w Łęce. Dlaczego jest tak trudno?

Wniosek w sprawie dofinansowania z budżetu Ministerstwa Sportu trafił do resortu pod koniec kwietnia br. Wcześniej podmioty starające się o budowę nowoczesnej sali gimnastycznej przygotowały stosowny projekt budowlany, który z kolei był warunkiem uzyskania pozwolenia na budowę niezbędnym w sytuacji ubiegania się o wsparcie finansowe z budżetu ministerstwa. Nie jest łatwo, ponieważ szacowana wartość całej inwestycji przekracza 6 mln zł. Dofinansowanie, o jakie stara się gmina, przekracza kwotę 4 mln zł.

Czytaj też: Korzenna: klamka zapadła. Gmina pomoże przedsiębiorcom. Jaki formularz wypełnić?

Przy Szkole Podstawowej w Łęce ma powstać nowy obiekt – pełnowymiarowa sala gimnastyczna wraz z zapleczem sanitarnym, szatnie oraz pomieszczenia towarzyszące, czyli sale przeznaczone chociażby na zajęcia fitness, gimnastykę korekcyjną, zajęcia rehabilitacyjne, taniec sportowy czy siłownię – czytamy na stronie urzędu gminy Korzenna.

W ostatnim czasie wymienione aktywności są bardzo popularne. W dzisiejszych czasach dostęp do ukształtowanej na odpowiednim poziomie rozrywki sportowej stał się standardem. Jak się okazuje – nie wszędzie tak jest.

Jak udało nam się dowiedzieć, prace budowlane miałyby być realizowane w latach 2021-2023.

[email protected], fot. Google MapsDziękujemy za przesłanie błędu