Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
03/10/2020 - 21:30

Sandecja dawcą punktów. Siódmy raz przegrała, tym razem z Zagłębiem Sosnowiec

Już po raz siódmy z rzędu Sandecja zbiera baty i przegrywa ligowe spotkanie. Tym razem za mocne dla Sądeczan okazało się Zagłębie Sosnowiec, które pokonało ich 3:0.

Czegoś takiego nie pamiętają najstarsi kibice Sandecji! Podopieczni Piotra Mandrysza przegrali siódme ligowe spotkanie z rzędu i pozostają bez punktów w sezonie 2020/21. Wysoka wyjazdowa porażka z Zagłębiem Sosnowiec sprawiła, że sytuacja w tabeli mimo początkowej fazy rozgrywek robi się coraz trudniejsza. Warto dodać, że w Sandecji od pierwszej minuty wystąpił bramkarz Dawid Pietrzkiewicz, który zaledwie dzień wcześniej podpisał kontrakt z klubem.

Mecz rozpoczął się od spokojnej gry w środku pola. Gospodarze próbowali wrzucać piłkę w pole karne, ale nie stwarzało to zagrożenia. W 13 minucie niecelny strzał w kierunku bramki strzeżonej przez Krystiana Stępniowskiego oddał Damian Chmiel. 7 minut później gospodarze prowadzili już 1-0, po tym jak Mateusz Grudziński wykorzystał rzut rożny wykonywany przez Dawida Gojnego. Przed przerwą padła jeszcze bramka. Patryk Małecki dograł w pole karne, gdzie najlepiej odnalazł się Mateusz Szwed podwyższając wynik.

Druga część gry rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Pod bramkami działo się niewiele. Zmieniło się to w  67. Minucie, kiedy Goncalo Gregorio uderzeniem pod poprzeczkę, po podaniu Gojnego pokonał Pietrzkiewicza. Do końca spotkania na placu gry nic szczególnego już się nie wydarzyło, co oznaczało że zawodnicy Sandecja po raz kolejny musieli schodzić z boiska ze spuszczonymi głowami.

Kolejny mecz "Biało-czarni" ponownie rozegrają na wyjeździe, tym razem w Łodzi z Widzewem. (MP), fot. Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

Zagłębie: Krystian Stępniowski - Łukasz Turzyniecki, Lukáš Ďuriška, Mateusz Grudziński, Dawid Gojny - Mateusz Szwed (73' Michał Kieca), João Oliveira (66' Filip Karbowy), Martim Maia (80' Nikolas Korzeniecki), Patryk Mularczyk, Patryk Małecki (81' Szymon Pawłowski) - Gonçalo Gregório (73' Olaf Nowak).

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz - Adrian Danek (62' Adrian Basta), Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko, Daniel Dziwniel - Damian Chmiel (73' Kamil Ogorzały), Wojciech Kamiński, Damir Šovšić (46' Maciej Małkowski), Bartłomiej Kasprzak, Paweł Mandeysz (62' Michał Walski) - Maciej Korzym.