Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
26/01/2021 - 17:35

Sandecja ponad Sokołem. Zwycięstwo „Biało-czarnych” w drugim sparingu

Piłkarze Sandecji wygrali drugi przedsezonowy sparing. Tym razem sądeczanie pokonali III-ligowca Sokoła Sieniawa 2-0. Bramki zdobywali Rubio i zawodnik testowany. Kolejne spotkanie kontrolne już w piątek.

Piłkarze Sandecji kontynuują dobrą passę podczas przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2020/21. W piątek „Biało-czarni” pewnie pokonali III-ligowca Podhale Nowy Targ. We wtorek natomiast zmierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Szalowej z zespołem z tej samej klasy rozgrywkowej – Sokołem Sieniawa. Również to spotkanie zakończyło się ich wygraną.

Pierwszy gol padł już w 7 minucie. Nazwisko piłkarza, który ją zdobył jest jednak nie znane. Klub informuje jedynie, że był to zawodnik testowany. Jednobramkowe prowadzenie sądeczan utrzymywało się praktycznie przez cały mecz. Wynik w końcówce ustalił Rubio (który już wcześniej mógł umieścić futbolówkę w siatce, ale trafił w słupek) zdobywając bramkę po technicznym uderzeniu.

Według planu przygotowań kolejny sparing „Biało-czarni” powinni rozegrać już w piątek z Puszczą Niepołomice.

Sandecja wystąpiła w następującym składzie:

I połowa: Dawid Pietrzkiewicz (30' Szymon Tokarz) - Adrian Basta, Tomasz Boczek, Dawid Szufryn, Daniel Dziwniel - Wiktor Żołądź, Dawid Błanik, Bartłomiej Kasprzak, zawodnik testowany, zawodnik testowany - Rafael Victor.

II połowa: Szymon Tokarz (60' Dominik Budzyński) - Adrian Danek, Michal Piter-Bučko, Tomasz Boczek. zawodnik testowany - Miłosz Kałahur (60' Paweł Mandrysz), Michał Walski, Maciej Małkowski, Sebastian Wąchała, Kamil Ogorzały - Rubio.

([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)