Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
11/01/2021 - 20:45

Sandecja wznowiła treningi. W klubie pojawiły się nowe twarze

Piłkarze Sandecji niemal miesiąc po rozegrania ostatniego meczu ligowego wrócili do treningów. Na pierwszych zajęciach pojawiło się kilku nowych zawodników, którzy będą testowani pod okiem sztabu szkoleniowego.

Ostatni mecz ligowy piłkarze Sandecji rozegrali 13 grudnia z Górnikiem Łęczna (zremisowali 1-1). Od tego czasu kibice nie mieli możliwości podziwiania w akcji swoich ulubieńców. Taki stan rzeczy trwał do dzisiaj. Drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Dudka powróciła właśnie do zajęć.

Pierwszy trening odbył się na obiektach Państowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, gdzie znajduje się boisko ze sztuczną nawierzchnią. Nie brali w nim udziału Maciej Korzym, Artem Dudik, Wojciech Kamiński, Kamil Palacz i Damir Šovšić, którzy opuszczają szeregi „Biało-czarnych”.

Zobacz także: Zmarł Andrzej Dorula. Nie żyje prawdziwa legenda Sandecji

Nie zabrakło jednak nowych twarzy. Testowanych pod kątem dołączenia do zespołu będzie 5 zawodników. Oprócz Marcina Przybylskiego i Petera Vargi (wiadomo było już wcześniej, że będą sprawdzani), w treningu uczestniczyło także trzech młodych zawodników.

Zobacz także: Kto przychodzi, kto odchodzi? W Sandecji trwają przymiarki transferowe

Pierwszym z nich jest Sebastian Adamczyk. 18-latek występował dotychczas w A-klasowym Lubaniu Tylmanowa. Kolejny zawodnik z tego grona to również 18-letni Maksymilian Dzięgiel szkolący się w holenderskim SC Heerenveen. Na pierwszych zajęciach pojawił się też 15-letni Arkadiusz Orzeł z Akademii Sandecja.

Już w piątek Sandecja rozegra pierwszy przedsezonowy sparing. Jej rywalem będzie Odra Wodzisław Śląski. (m.pogwizd@sadeczanin.info), fot.:Adrian Maraś, Sandecja Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu