Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
18/09/2020 - 12:15

Sportowe Podsumowanie Tygodnia: Emocje boiskowe i sukcesy siatkarskie

W pierwszej lidze ciągle bez zwycięstwa pozostają piłkarze Sandecji. Na lokalnych boiskach rozegrano natomiast kolejne mecze ligowe oraz Pucharu Polski. Duże sukcesy odnosili także sądeccy siatkarze i siatkarki. Zapraszamy na podsumowanie sportowego tygodnia na Sądecczyźnie.

Z zerowym dorobkiem punktowym pozostaje Sandecja, która w meczu 3. Kolejki Fortuna 1. Ligi przegrała 0-2 na wyjeździe z GKS-em Tychy. Sądeczanie nie wykorzystali faktu, że przez większość drugiej połowy grali w przewadze jednego zawodnika i ponieśli trzecią z rzędu porażkę. Trener Piotr Mandrysz przyznał na konferencji prasowej, że  wpływ na taki rezultat miał fakt nie wykorzystania przez jego podopiecznych wielu szans na zdobycie gola, jakie sobie stworzyli.

Zobacz także: Mimo wielu szans, zaliczyli porażkę. Trener Mandrysz podsumowuje mecz Sandecji

Kolejne ligowe kolejki rozegrano na regionalnych boiskach. W IV Lidze małopolskiej wschód, w jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów Limanovia pokonała Glinik Gorlice. Bardzo wysoką porażką Barciczanki zakończyło się jej starcie z Unią Tarnów. Punktów nie zdobył również dobrze spisujący się do tej pory Sokół Słopnice. Kolejne zwycięstwo Dunajca umocniło go na czele tabeli Klasy Okręgowej Nowy Sącz-Gorlice. Do niespodzianki doszło w Grybowie, gdzie gospodarze pokonali Gród Podegrodzie. Wygrana Biegoniczanki wysunęła ją na drugą pozycję w A-klasie. Nowym liderem została Victoria Witowice Dolne. W B-klasie do drużyn mających 6 pkt, dołączyła Przydonica. We wtorek i środę rozegrano też IV rundę Pucharu Polski na szczeblu MZPN Podokręgu Nowy Sącz. Faworytom udało się wygrać swoje mecze, a w kolejnym etapie zobaczymy już tylko drużyny grające na co dzień w IV lidze oraz Klasie Okręgowej.

W niedzielę na rzece Dunajec odbyły się po raz pięćdziesiąty dziewiąty zawody o Puchar Ziemi Sądeckiej. Rywalizowali w nich zarówno doświadczeni kajakarze, jak i ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Zwycięzcami w swoich kategoriach zostali: Jakub Brzeziński,  Dominika Danek, Hanna Danek, Hubert Mazurek, Anna Bomba, Szymon Nowobilski, Zuzanna Piprek, Krzysztof Książek, Konrad Szymanek/Martyna Bednarczyk.

Piotr i Michał Kowalczyk zdobyli medale podczas X Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym i XXIX Mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżąc. Dobry wynik uzyskał również ich brat – Bartłomiej. W ubiegły weekend sądeczanin Krzysztof Konar, wraz z pilotem Bożydarem Grzywaczewskim, zajął 4.miejsce w Rajdzie Śląska. Była to druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Zobacz także: Młode siatkarki Sandecji zwyciężyły w ogólnopolskim turnieju

Sukces odnieśli także sądeccy sportowcy w siatkówce. Reprezentacja Polski zajęła 3. miejsce w Mistrzostwach Europy U18. W jej składzie obecny był zawodnik SKPS Dunajec Nowy Sącz – Jakub Olszewski. Siatkarski STS Sandecja z rocznika 2008 zwyciężyły natomiast w ogólnopolskim turnieju rozgrywanym w Nadarzynie.(MP), fot.: Archiwum sadeczanin.info

multi poll two icon
Sponsored Ad
Up next
Jakie było najważniejsze wydarzenie tygodnia?
Apester Logo


Dziękujemy za przesłanie błędu