Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
25/09/2020 - 14:45

Sportowe Podsumowanie Tygodnia: Kolarze na Przehybie, dobre występy kajakarzy

Czwartą ligową porażkę poniosła w ubiegły weekend Sandecja. Za to z dobrej strony na Mistrzostwach Europy w Pradze pokazali się sądeccy kajakarze. Przehyba była natomiast metą Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Zapraszamy na podsumowanie sportowego tygodnia na Sądecczyźnie.

Odra Opole też okazała się za mocna. Piłkarze Sandecji przegrali w sobotę z podopiecznymi Dietmara Brehmera 1:2 i z zerowym dorobkiem punktowym zamykają pierwszoligową tabelę (jest to najgorszy start sezonu w historii występów „Biało-czarnych” w pierwszej lidze). W odniesieniu zwycięstwa nie pomógł sądeczanom nawet doping kibiców, którzy po raz pierwszy mogli w tym sezonie oglądać z trybun swoich ulubieńców. Sandecja punktów będzie musiała szukać w kolejnych spotkaniach.

Zobacz także: W pierwszej lidze tak źle jeszcze nie było! Najgorszy start Sandecji w historii

Na regionalnych boiskach rozegrano kolejną kolejkę. W IV Lidze Małopolskiej-wschód Poprad Rytro odniósł niezwykle wysoką porażkę w meczu z rezerwami Bruk-Bet Termalici. Dobre wyniki zanotowali natomiast beniaminkowie – Sokół Słopnice i Skalnik Kamionka Wielka. W hicie kolejki Klasy Okręgowej Nowy Sącz-Gorlice Łosoś Łososina Dolna pokonał LKS Kobylankę. Na czele stawki utrzymał się Dunajec. Bardzo wysoką wygraną odniósł Kolejarz Stróże. Ciekawie było także w A-Klasie Nowy Sącz. Zwycięstwo Ubiadu w derbach z Dąbrovią pozwoliło mu przesunąć się na pozycję wicelidera tabeli. Hitowy mecz Victorii z Biegoniczanką zakończył się remisem. B-klasowej stawce przewodzą rezerwy Dunajca i Przydonica.

W ubiegły weekend w czeskiej Pradze rozegrano Mistrzostwa Europy w kajakarstwie górskim. Reprezentanci Polski zdobyli dwa brązowe medale. W kategorii K-1 mężczyzn po bardzo dobrej jeździe trzecie miejsce wywalczył Mateusz Polaczyk,  Na piętnastej pozycji rywalizację ukończył Dariusz Popiela. W C-1 kobiet o medalowe pozycje, zajmując czwartą lokatę, „otarła się” sądeczanka- Klaudia Zwolińska. Grzegorz Hedwig, Kacper Sztuba i Szymon Zawadzki zajęli 3. miejsce w C-1x3 mężczyzn.

Zobacz także: Dobry start sądeczan na Mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim!

Torstein Træen z Uno-X Pro Cycling Team wygrał 3.etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego, którego meta była na Przehybie. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Vojtech Repa. Kacper Gałczyński, reprezentujący Klub Kolarski Agnieszki Skalniak z Żegiestowa został z kolei w w Żerkowie koło Jarocina Mistrzem Polski Szkółek Kolarskich. (MP), fot.: Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu