Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
17/11/2020 - 17:20

Świetna walka Roberta Ruchały! Sądeczanin zadebiutował w KSW i wygrał [ZDJĘCIA]

Sądeczanin Robert Ruchała wygrał w swoim debiucie w KSW z Michałem Dominem. Walka na tej gali, to było moje marzenie, jestem bardzo zadowolony – mówi.

W sobotę byliśmy świadkami historycznej chwili. Reprezentant klubu Grappling Kraków – Robert Ruchała, jako pierwszy sądeczanin w historii wystąpił na gali KSW. W pierwszej walce wieczoru mierzył się z innym debiutantem Michałem Dominem, któremu nie dał żadnych szans i zwyciężył w kapitalnym stylu.

- Zastosowałem na moim rywalu dźwignię na staw łokciowy, nazywaną też balachą i po niecałych pięciu minutach walka się zakończyła. Jestem bardzo zadowolony, bo walka na tej gali była moim wielkim marzeniem. Ciężko opisać co czułem po zwycięstwie w tak widowiskowy sposób – cieszy się Robert Ruchała

Zobacz także: Robert Ruchała wygrał swoją trzecią walkę w MMA i pnie się w górę w rankingu

Sobotni wieczór był dla niego szczególny z jeszcze jednego powodu. – Szatnię dzieliłem z moim idolem Michałem Materlą. Złapałem dzięki temu niesamowitą motywację, żeby pokazać się z jak najlepszej strony – dzieli się swoimi wrażeniami.

Czy sądeczanin spodziewał się takiego przebiegu walki? Jak przyznaje wiedział, że może ją kontrolować, ale nie myślał o tym, że uda się wygrać już w pierwszej rundzie. Jakie ma wobec tego plany na przyszłość? – Do końca roku będę już odpoczywał, po ciężkich tegorocznych treningach i dwóch walkach, które stoczyłem. Kolejne czekają mnie już w przyszłym roku – mówi. (MP), fot.: Robert Ruchała

Zwycięstwo Roberta Ruchały na gali KSW
Robert Ruchała jest pierwszym sądeczaninem w historii, który wystąpił na gali KSW. W sobotę, w świetnym stylu pokonał Michała Domina.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Lutowy miesięcznik Sądeczanin 2021