Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
20/01/2023 - 16:05

Tenis stołowy, piłka nożna, biegi narciarskie. Sportowcy z Sądecczyzny odnoszą duże sukcesy

Przyzwyczailiśmy się już, że sportowcy z naszego regionu odnoszą duże sukcesy. Nie inaczej było również w ostatnich dniach. Niektórzy rywalizowali w hali, inni na zewnątrz. Wyników godnych uwagi jednak nie brakowało!

Świetny występ UKS 3 Weronika Staszkówka Jelna

Sukcesów sportowców z naszego regionu nie brakuje. Niemal cały czas słyszymy, że kolejne osoby lub drużyny wygrały zawody w różnych dyscyplinach. To nie może dziwić, bo na Sądecczyźnie urodziło się już wielu mistrzów. Znakomitych osiągnięć nie brakowało także w ostatnim czasie.

Trzecie miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski kobiet U-17 w futsalu zajęła UKS 3 Weronika Staszkówka Jelna. Zespół radził sobie świetnie. Fazę grupową przebrnął z kompletem punktów, a w ćwierćfinale pokonał Wierzbowiankę. W 1/2 finału jego pogromcą okazały się Diamenty Warszawa. W meczu o 3. miejsce UKS wygrał z kolei 6-1 z AZS UJ Kraków. To kolejny ogromny sukces młodych piłkarek klubu z gminy Gródek nad Dunajcem!

Sukcesy w tenisie stołowym

Świetnie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowym Sączu na zawodach w tenisie stołowym. W kategorii klas 7-8 dziewcząt Klaudia Trzeciecka, Weronika Matoga i Gabriela Kiełbasa zajęły 1 miejsce. Najlepsi wśród chłopców okazali się także Bartosz Szczurek oraz Jakub Kania. Obie drużyny awansowały na zawody rejonowe, w których duet męski zajął 3 miejsce, a trio kobiece – 4. Zawody odbywały się w Szczyrzycu. Wśród klas 4-6 chłopców pierwsze miejsce zajął Stanisław Wąsik, a wśród dziewczyn Paulina Lach była druga, a Aleksandra Iwaniec trzecia.

Weronika Kaleta na Uniwersjadzie

Warto wspomnieć również o startach na uniwersjadzie pochodzącej z Kasiny Wielkiej Weroniki Kalety. Zawodniczka rywalizująca w biegach narciarskich startowała już w biegu na 5 km techniką klasyczną, gdzie zajęła 19. miejsce, sztafecie mieszanej w sprincie (4. miejsce) i sprincie indywidualnym (7. miejsce). Wszystko odbywa się w Lake Placid w USA. ([email protected], fot.: Stanisław Cebula)