31/08/2020 - 19:30

"Trójeczka" zwycięża w 1 lidze! Druga połowa należała do naszych piłkarek

Wczoraj byliśmy świadkami historycznego zwycięstwa UKS 3 Staszkówka Jelna w pierwszej lidze! Po pełnym emocji meczu fenomenalne dziewczyny pokonały Resovię Rzeszów 5:3. To wyjątkowy sukces, dzięki któremu cała Sądecczyzna ma wielki powód do radości.

Stadion w Nawojowej od wczesnych godzin porannych był gotowy na przyjęcie kibiców. Nie było łatwo, bo do tego meczu piłkarki przygotowywały się wiele tygodni. Przeciwnikiem popularnej Trójeczki był niepokonany dotychczas zespół Resovii Rzeszów. Jak było?

Początek starcia należał do miejscowych, które grały wysokim pressingiem, utrzymując się na połowie przeciwniczek. Niestety, pomimo dobrej gry to Resovia wyszła na prowadzenie, strzelając wówczas gola po zamieszaniu w polu karnym. Remis był zasługą Aleksandry Cygan. Kilka chwil później na tablicy pojawił się wynik 2:1 dla Jelnej. Wszystko to dzięki Paulinie Tomasiak, która oddała celny strzał z 30 metrów.

Na przerwę piłkarki schodziły remisując 2:2, natomiast druga połowa zdecydowanie należała do "Trójeczki". Wiktoria Dudka strzeliła dwie bramki. To właśnie dzięki nim zespół wyszedł na prowadzenie. Drużyna z Podkarpacia złapała jeszcze kontakt na 4:3, ale ostatecznie UKS 3 Staszkówka Jelna zwyciężyła wynikiem 5:3, notując pierwsze historyczne zwycięstwo w rozgrywkach 1 ligi kobiet. Gratulujemy!