Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
28/11/2023 - 18:00

Tylicz: sezon zimowy wystartował. Na stokach pojawili się pierwsi miłośnicy białego szaleństwa

Śnieg i mróz w górach sprzyjają miłośnikom białego szaleństwa. Wielu narciarzy i snowboardzistów pojawiło się w sobotę i niedzielę (25-26 listopada) na pierwszym, otwartym w sezonie zimowym 2023/2024 stoku narciarskim w Tyliczu.

W Beskidzie Sądeckim pada śnieg i jest mrożno, dzięki czemu pierwsza stacja narciarska została już otwarta. Na stokach Tylicza pojawili się miłośnicy białego szaleństwa z całego kraju, a także sąsiedniej z Słowacji. 

Z możliwości jazdy na nartach i desce korzystają wszyscy tego spragnieni. Nie brakuje rodzin, które przyjechały z dziećmi, dając im możliwość poszaleć po śniegu.

Warstwa pokrywy śnieżnej na stoku wynosi około 40 cm. Jednak śniegu stale przybywa. 

Do inauguracji sezonu zimowego szykują się również kolejne ośrodki narciarskie na terenie gminy Krynica. Trasy naśnieża Jaworzyna Krynicka. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, narciarze będą mogli szusować po nich za kilkanaście dni. Armatki śnieżne pracują również na słotwińskich stokach. 

A po jesiennym przeglądzie technicznym, 1 grudnia ponownie uruchomiona będzie kolej gondolowa.  

Stoki narciarskie w Beskidzie Sądeckim są miejscem idealnym dla rodzin, na trasach poradzą sobie tutaj początkujący narciarze i snowboardziści. (MK), fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu