Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
20/10/2020 - 23:55

UKS Arcus Krynica: złoty Bartek, brązowa Weronika i brązowy Richard w taekwondo

Zawodnicy UKS Arcus Krynica: Bartek Horoszko, Weronika Zaprzałka i Richard Siedlarz powrócili z medalami XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych w taekwondo olimpijskim.

W Puławach odbyły się (16-18 października) finały XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych w taekwondo olimpijskim. W zawodach wystartowali zawodnicy UKS Arcusa Krynica-Zdrój.

Ubiegłoroczny Mistrz Polski Bartek Horoszko wywalczył złoty medal w kategorii -65kg. Na podium stanął też Richard Siedlarz, brązowy medalista w kategorii +65kg. Brąz wywalczyła również Weronika Zaprzałka w kategorii -44kg, która dojeżdża na treningi do Krynicy aż z Gorlic.

W sumie w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych w  taekwondo olimpijskim wystartowało 250 zawodników i zawodniczek, w kategorii: junior młodszy (kadet).

Taekwondo jest sztuką samoobrony, walki za pomocą rąk i nóg. Nazwę tworzą słowa: TAE-stopa (uderzenie stopą), KNOW-pięść (uderzenie pięścią), DO -sztuka (droga lub metoda). Stosuje się w niej uderzenia, pchnięcia, kopnięcia oraz uniki, zasłony, rzuty i dźwignie taekwondo, aby obezwładnić przeciwnika.

Taekwondo zadebiutowało na 24 Igrzyskach Olimpijskich w Seulu, w turnieju pokazowym. Pełnoprawną dyscypliną olimpijską zostało w 1994 r.