Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
30/08/2020 - 12:15

Uście Gorlickie: Jakub Kaczmarek-mistrzem Polski w Górskim Kolarstwie Szosowym

26-letni Jakub Kaczmarek z teamu Mazowsze Serce Polski został Mistrzem Polski w Górskim Kolarstwie Szosowym 2020 w kategorii Elita. Trasa mistrzostw, w których w sumie w kilku kategoriach wystartowało 500 kobiet i mężczyzn, prowadziła wokół Jeziora Klimkowskiego i składała się z kilku rund. Zawody odbyły się w dniach 29-30 sierpnia.

Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym rozegrano na terenie dwóch gmin: Uścia Gorlickiego oraz Ropy. Kolarze wystartowali ze stadionu w Uściu Gorlickim. Trasa 145 kilometrów (6 rund), z krótkimi, ale stromymi podjazdami, wiodła wokół malowniczego Jeziora Klimkowskiego, przez miejscowości Klimkówka, Łosie, Bielanka, Leszczyny, Kunkowa.

Trudna trasa o przewyższeniu 2800 metrów sprawiła, że po przejechaniu 50 kilometrach peleton podzielił się na kilka kilkunastoosobowych grupek.

W kategorii Elita zwyciężył kaliszanin 26-letni Jakub Kaczmarek, startujący obecnie w barwach team Mazowsze Serce Polski. W fanatycznym stylu, z czasem 3 godzin i 52 minut oraz przewagą ponad dwóch minut nad kolejnymi zawodnikami, dojechał do samej mety.

Drugi na mecie zameldował się Adam Stachowiak (Voster ATS Team ), a za nim Paweł Franczak (Voster ATS Team).

W kategorii Orlik najlepszy okazał się Adam Kuś (TC Chrobry Scott Głogów). Srebro wywalczył Tomasz Budziński (Wibatech Merx Wrocław), a brąz Michał Jaskot (CCC Development Team).

Poza elitą i orlikami, na trasę wokół Jeziora Klimkowskiego wyjechali także juniorzy młodsi i juniorzy. W młodszych kategorii wiekowych zwyciężyli Łukasz Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek) i Mateusz Gajdulewicz (Warszawski Klub Kolarski). Jechali tą samą trasą, co starsi kolarze, ale do pokonania mieli mniej okrążeń.

W niedzielę, 30 sierpnia w godzinach przedpołudniowych o tytuł Górskiej Mistrzyni Polski w Kolarstwie Szosowym 2020 walczyły panie.

Organizatorem Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym był Małopolski Związek Kolarski

(MK) fot. aut.

Jakub Kaczmarek z teamu Mazowsze Serce Polski został Mistrzem Polski w Górskim Kolarstwie Szosowym w kategorii Elita. Trasa mistrzostw, w których w sumie w kilku kategoriach wystartowało 500 kobiet i mężczyzn, prowadziła wokół Jeziora Klimkowskiego i składała się z kilku rund.