Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
18/03/2020 - 12:10

Uwaga! Zamknięte schroniska górskie

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, ogłosiło decyzję o zamknięciu administrowanych przez siebie schronisk.

Turyści, którzy udali się w poszukiwaniu ciszy na górskie szlaki, mogą zostać zaskoczeni, gdy będą chcieli odpocząć w schronisku. Dlaczego? Powód wyjaśnia prezes spółki zarządzającej schroniskami PTTK.

- Zgodnie z decyzją Ministra Zdrowia, wszystkie nasze schroniska zawieszają świadczenie swoich usług, aż do odwołania, z wyłączeniem obiektów, które sklasyfikowane są jako hotele. Przy czym, nawet w tych obiektach funkcjonujące na co dzień restauracje są zamknięte – wyjaśnia Jerzy Kalarus, prezes spółki KARPATY sp. z o.o Schroniska i Hotele PTTK

W naszym regionie, obejmującym w głównej mierze Beskid Sądecki, z czasowej eksploatacji wyłączone są: Bacówka PTTK nad Wierchomlą, Dom Turysty PTTK w Nowym Sączu, Dom Turysty PTTK Rzymianka w Krynicy-Zdroju, schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej, schronisko PTTK na Przehybie, Zajazd PTTK Pod Roztoką w Rytrze, schronisko PTTK na Łabowskiej Hali.

Otrzymaliśmy zapewnienie, iż jeżeli sytuacja ulegnie zmianie i zdjęty zostanie nakaz zamknięcia obiektów turystycznych, turyści niezwłocznie zostaną o tym poinformowani za pośrednictwem strony internetowej spółki KARPATY, serwisów Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz witryn i profilów społecznościowych poszczególnych obiektów.

(Karol Trojan) k.trojan@sadeczanin.info, fot.: Schronisko PTTK na Łabowskiej HaliDziękujemy za przesłanie błędu