Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
05/02/2021 - 14:35

Victor imponuje skutecznością! Sandecja wygrywa kolejny sparing

W swoim piątym sparingu podczas okresu przygotowawczego, piłkarze Sandecji pokonali 2:1 drugoligową Stal Rzeszów. Niezwykłą skutecznością wykazuje się w ostatnim czasie napastnik „Biało-czarnych” Rafael Victor, który po raz kolejny trafił do siatki. Oprócz niego na listę strzelców wpisał się Damian Chmiel.

Po dobrym początku okresu przygotowawczego, w którym piłkarze Sandecji pokonali Podhale Nowy Targ i Sokoła Sieniawa, przyszła porażka z Puszczą Niepołomice i remis z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Powrót na "zwycięski szlak" nastąpił w sparingu z drugoligową Stalą Rzeszów.

Mecz rozegrano na posiadającym sztuczną nawierzchnię boisku PWSZ. Lepszy początek zaliczyli rzeszowianie, którzy wyszli na prowadzenie już w 7 minucie, po bramce Rafała Maciejewskiego. „Biało-czarni” odwrócili losy meczu jeszcze przed przerwą kiedy, to do siatki trafili Damian Chmiel i Rafael Victor.

Portugalczyk w ostatnim czasie prezentuje znakomitą skuteczność. W pięciu rozegranych przez sądeczan sparingach, zdobył pięć goli. W drugiej odsłonie meczu wynik, pomimo ataków gości, nie uległ już zmianie. Kolejne zwycięstwo „Biało-czarnych” stało się faktem.

Już 10 lutego cała drużyna wyjedzie na obóz do Rzeszowa. Pierwszy mecz ligowy został natomiast zaplanowany na 27-28.02.2021r. Sądeczanie podejmą wówczas Miedź Legnica.

Sandecja w sparingu ze Stalą Rzeszów wystąpiła w następującym składzie:

Dawid Pietrzkiewicz - Daniel Dziwniel, Michal Piter-Bučko, Dawid Szufryn, Adrian Danek - Maciej Małkowski, Kamil Ogorzały, Bartłomiej Kasprzak, Michał Walski, Damian Chmiel - Rafael Victor.
Rezerwowi: Dominik Budzyński, Rubio, Jakub Zych, zawodnik testowany, Tomasz Boczek, Adrian Basta, Wiktor Żołądź, Arkadiusz Orzeł.

([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)