Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
24/09/2020 - 13:20

W Kobylance zbudowali halę sportową. Robi wrażenie [ZDJĘCIA]

Przy szkole podstawowej w Kobylance powstała nowa hala sportowa. Posiada arenę sportową, widownię na 240 miejsc i pełne zaplecze techniczno-sanitarne.

Przy wznoszeniu hali sportowej w Kobylance zastosowano nowoczesne rozwiązania. Posiada ona m.in. zamontowane na dachu panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne. Obiekt ma także wbudowane bezpośrednie połączenie alarmowe z Państwową strażą pożarną w Gorlicach. Umieszczono w nim również kotłownię gazową.

Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W jego wnętrzu znajduje się piękna arena sportowa wysoka na 13 metrów (w najwyższym punkcie) o wymiarach 45x24 m oraz widownia na 240 miejsc siedzących Cały czas trwa budowa nawierzchni parkingu oraz częściowa wymiana ogrodzenia.

- Jest to na pewno bardzo ważne wydarzenie. W latach sześćdziesiątych oddano do użytku nową szkołę, a teraz udało się wybudować halę sportową na miarę XXI wieku. Mogą się tam odbywać nie tylko rozgrywki i turnieje młodzieży szkolnej, ale istnieje również możliwość wynajmu przez inne osoby. Co najważniejsze, z tego co wiem, hala ma bardzo duże „obłożenie”, w godzinach popołudniowych, kiedy odbywać się na niej będą różnego rodzaju treningi, czy ćwiczenia – mówi dla "Sądeczanina" sołtys Kobylanki, Andrzej Skowronek. (MP), fot.: Urząd Gminy Gorlice

Nowa hala sportowa w Kobylance
W Kobylance powstała nowa hala sportowa. Obiekt robi duże wrażenie.


Dziękujemy za przesłanie błędu