Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
17/11/2020 - 12:00

W Siennej powstaje twierdza dla najlepszego klubu piłkarskiego w regionie

We wrześniu pisaliśmy o postępujących pracach na boisku sportowym w Siennej. Zawodniczki klubu UKS 3 Staszkówka Jelna nie mogą doczekać się pierwszych treningów i rozgrywek, które planowane są na wiosnę przyszłego roku.

Dotychczas zawodniczki z klubu UKS 3 Staszkówka Jelna nie miały własnego obiektu sportowego, na który mogłyby zaprosić kibiców. Mistrzynie Polski na stadion z prawdziwego zdarzenia czekały od wielu lat. Dotąd trenowały na oddalonych od Gródka nad Dunajcem o kilkanaście kilometrów boiskach, użyczanych dzięki uprzejmości innych okolicznych klubów piłkarskich.

Czytaj też: Wojciech Mróz: o wyniki sportowe jestem spokojny. W końcu to Mistrzynie Polski!

Prace budowlane w Siennej trwają od 2018 roku. Zawodnicy i mieszkańcy gminy z niecierpliwością czekają na ich zakończenie. – Od kwietnia planujemy rozpocząć treningi i grę na wybudowanym już obiekcie gminnym w Siennej, który – mam nadzieję – stanie się prawdziwą twierdzą dla naszego zespołu, na którym zawodniczki będą czuły się komfortowo, a naszym przeciwnikom będzie bardzo trudno o zwycięstwo - mówi Wojciech Mróz, trener klubu UKS 3 Staszkówka Jelna.

Choć oddanie boiska do użytku przedłużyło się między innymi z powodu pandemii, już dziś obiekt sportowy wygląda bardzo okazale. Do pełni szczęścia potrzebna jest jeszcze tylko wiosenna aura i ostatnie szlify przy murawie. ([email protected], fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu