Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
18/10/2022 - 19:00

W Witowicach Dolnych powstanie sala gimnastyczna. Wizualizacje wyglądają obiecująco

Na stronie urzędu gminy Łososina Dolna pojawiły się pierwsze wizualizacje sali gimnastycznej, która już niedługo ma powstać w miejscowości Witowice Dolne. Jak wójt Andrzej Romanek komentuje planowaną inwestycję?

Przedstawiciele gminy Łososina Dolna podpisali umowę związaną z budową sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Witowicach Dolnych. W ramach umowy zostanie opracowany projekt zagospodarowania terenu wokół budynku, jak również projekt architektoniczny samej szkoły. Spodziewamy się również poznania pierwszych kosztorysów i specyfikacji technicznych.

Co ciekawe, koszt opracowania takiej dokumentacji projektowej to w tym przypadku kwota ponad 117 tysięcy złotych. Jak wójt ocenia planowane przedsięwzięcie?

Czytaj też: Łososina Dolna: małymi krokami. Remont kolejnych dwóch dróg zakończony

- Jesteśmy coraz bliżej spełnienia marzeń wielu pokoleń mieszkańców Witowic Dolnych i Górnych - komentuje Andrzej Romanek, wójt gminy Łososina Dolna.  – Kultura fizyczna to ważny element edukacji i wychowania, szczególnie dzisiaj, w epoce cyfrowej, gdzie ruch nierzadko został zastąpiony przez smartfona. A przecież chcemy i fizycznie, i intelektualnie sprawnej młodzieży - dodaje wójt.

Gdy powstanie nowoczesna sala sportowa przy Szkole Podstawowej w Witowicach Dolnych, wychowanie fizyczne - pod namiotem czy na korytarzach szkolnych - przejdzie do historii. Sala będzie służyła nie tylko uczniom, ale także wszystkim chętnym, którzy będą chcieli z niej skorzystać.

- Jestem przekonany, że obiekt będzie tętnił życiem i przyczyni się do upowszechniania sportu wśród naszych mieszkańców, bez względu na ich wiek, bo przecież na sport nigdy nie jest za późno. Będzie to także miejsce, które pozwoli na organizowanie nie tylko wydarzeń sportowych, ale i kulturalnych, jak ma to miejsce w już wybudowanych na terenie gminy salach sportowych. Umowa na opracowanie projektu jest już podpisana, a to ważny krok - podsumowuje gospodarz gminy. ([email protected], fot. UG Łososina Dolna)Dziękujemy za przesłanie błędu