Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
18/12/2021 - 18:30

Wielkie sukcesy młodych sądeckich karateków. Zdominowali mistrzostwa!

Z bardzo dobrej strony pokazali się po raz kolejny młodzi zawodnicy Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin. Z odbywających się w Jaśle mistrzostw przywieźli sporo medali. Czy to przyszli dominatorzy tej dyscypliny?

Młodzi zawodnicy Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin często wracają z zawodów z wieloma medalami. Nie inaczej było w ubiegłą sobotę. Tym razem wzięli udział w mistrzostwach karate w Jaśle, które odbywały się w obiekcie Podkarpackiego Centrum Sportów

Zaprezentowało się na nich wielu utalentowanych zawodników z województwa podkarpackiego i małopolskiego. Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin reprezentowali: Emilia Tuczyńska, Monika Kowalik, Marcin Ogorzałek, Zofia Uryga, Cornelia Franus, Anna Krusiec, Nikodem Ferenc, Amelia Wyrostek, Marlena Hajduk, Mateusz Ferenc.

Na podkarpaciu pojawił się także sędzia shihan Andrzej Krawontka, który na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Krakowie został uhonorowany stopniem mistrzowskim 6 dan. Wyróżnienie otrzymał z rąk Prezydenta Światowej Federacji Kyokushin  Antonio Pinero.

W Jaśle na najwyższym stopniu podium stanęli - Emilia Tuczyńska, która bezkonkurencyjnie wygrała kategorię kumite młodziczek (pow. 50kg) oraz Nikodem Ferenc w kategorii kumite kadetów. W kategorii kumite młodziczek (poniżej 50kg) Cornelia Franus zajęła II miejsce. Zawodniczka w finale, po ciekawej walce uległa reprezentantce Jasła. 

Na podium mistrzostw stanęli także Marlena Hajduk i Zofia Uryga (po wygraniu walk kwalifikacyjnych) oraz Monika Kowalik, Amelia Wyrostek, Mateusz Ferenc i Marcin Ogorzałek.([email protected], fot.: Nowosądecki Klub Karate Kyokushin)

Sądeccy karatecy zdominowali mistrzostwa w Jaśle
To był bardzo udany występ zawodników Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin. Z mistrzostw w Jaśle wrócili z wieloma medalami.


Dziękujemy za przesłanie błędu