Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
15/01/2021 - 17:10

Wielu chętnych nie było... Turniej o Puchar Prezesa PZPN ze słabą frekwencją

Pandemia zrobiła swoje? Do rozpoczynającego się już w poniedziałek w Nowym Sączu Turnieju o Puchar Prezesa PZPN zgłosiło się bardzo mało drużyn. Mimo tego, wkrótce poznamy mistrza naszego regionu.

Już po raz czwarty rozegrany zostanie turniej halowy o Puchar Prezesa PZPN. Rozgrywki toczą się w dwóch kategoriach wiekowych – U-10 oraz U-12. Biorąc pod uwagę, że mogą w nich wystąpić wszystkie drużyny zarejestrowane w PZPN, można je nazwać halowymi Mistrzostwami Polski.

W Nowym Sączu wielu chętnych do uczestnictwa nie było. - . Zgłosiło się niewiele drużyn, bo tylko 5. W innych regionach mają z tym jednak jeszcze większy problem – mówi Andrzej Kuźma, prezes MZPN Podokręg Nowy Sącz.

Zobacz także: Zmiany w przygotowaniach Sandecji. Ile drużyna zagra sparingów?

W jaki sposób rozgrywki będą przebiegać? - W poniedziałek mamy eliminacje w Nowym Sączu. Za tydzień w sobotę będzie już turniej strefowy, na którym wystąpią mistrzowie ze wszystkich naszych podokregów – Nowego Sącza, Limanowej, Podhala i Gorlic. Wyłoniony zostanie w ten sposób mistrz. Zagra on w finałach wojewódzkich w Krakowie – tłumaczy prezes Kuźma.

Zobacz także: Andrzej Kuźma: mimo problemów w 2020 roku amatorska piłka nożna dała radę

Pozostaje zatem tylko czekać, kto okaże się najlepszy. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Ilustracyjne/ organizator turnieju dzikich drużyn)Dziękujemy za przesłanie błędu

Lutowy miesięcznik Sądeczanin 2021