Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
14/05/2022 - 22:15

Wiktoria i Kasia z Powroźnika podnoszą ciężary i zdobywają medale

Wiktoria Bomba i Katarzyna Szczygieł, trenujące w LUKS Nowosądeczanin Powroźnik zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorek i Jurorów w podnoszeniu ciężarów w Siedlcach.

Ponad 300 zawodniczek i zawodników Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS, juniorek i juniorów w podnoszeniu ciężarów, od czwartku do niedzieli (12-15 maja) rywalizowało w Siedlcach, w sali sportowej WLKS Nowe Iganie.

Drugiego dnia (13 maja) zawodów, w kategorii wiekowej U17, do 59 kg Wiktoria Bomba (2006) i  Katarzyna Szczygieł (2005), trenujące w LUKS Nowosądeczanin Powroźnik, pod okiem Moniki Grzesiak-Bomby, zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsca.

Wiktoria Bomba wywalczyła srebrny medal uzyskując w dwuboju 130 kg (55+75), zaś Kasia Szczygieł brązowy medal -125 kg w dwuboju (54+71).  (MK) fot. Luks Nowosądeczanin Powrożnik, Monika Grzesiak-Bomba