Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
18/08/2022 - 12:00

Żar z nieba, a w hali lodowej zawody hokeja. Pierwszy mecz dla Galicyjskich Lwów

Lato w pełni, upał za oknem, a na lodową taflę MOSIR w Krynicy-Zdroju wyjechali hokeiści. Odbywa się tu trzydniowy (17-19 sierpnia) Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Hokeja na lodzie Hockey CUP 2022. Grają w nim drużyny z Polski oraz ukraińskie Galicyjskie Lwy, które pod Górą Parkową przebywają i trenują.

Lato w pełni, upał za oknem a na lodową taflę wyjechali hokeiści. W hali MOSiR w Krynicy odbywa się trzydniowy (17-19 sierpnia) Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Hokeja na lodzie Hockey CUP 2022. Uczestniczą w nim drużyny z Polski oraz ukraińskie Galicyjskie Lwy. 

Galicyjskie Lwy to drużyna młodzieżowa z Ukrainy, która po rozpoczęciu wojny przyjechała do Polski. Obecnie trenuje i przebywa w Krynicy. I to właśnie ta drużyna, dopingowana przez publiczność wygrała pierwsze (17 sierpnia) z trzech spotkań Międzynarodowego Młodzieżowego Turnieju Hokeju na lodzie Hockey  CUP 2022. 

Na tafli krynickiego MOSIR Galicyjskie Lwy pokonały Naprzód Janów 7:2 ( 1:3 ) ( 0:3 ) ( 1:1). Najlepszymi zawodnikami meczu zostali: Nikita Panasiuk (Naprzód Janów) i Matej Gablik (Galicyjskie Lwy). Kary: w 8 minucie Naprzód Janów, 2 min Galicyjskie Lwy. Sędzią głównym spotkania był Sławomir Strózik, pozostali sędziowie to: Jarosław Bryniarski i Walery Bondrjaczuk.

Kolejny mecz we czwartek (18 sierpnia), o godz. 20.15. Na lodową taflę wyjadą Galicyjskie Lwy i hokeiści MMKS Podhale Nowy Targ. Natomiast w piątek (19 sierpnia) o godz. 19 spotkają się drużyny MMKS Podhale Nowy Targ oraz Naprzód Janów. 

Organizator turnieju, którym jest Krynickie Towarzystwo Hokejowe,  zaprasza wszystkich do kibicowania. (MK). fot (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu