Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
27/10/2020 - 17:50

Zawodnicy z Limanowszczyzny z medalami Mistrzostw Polski!

Bracia Kowalczyk ze Słopnic wywalczyli medale Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc stylem klasycznym Federacji IPF. Ze znakomitej strony pokazał się również Sławomir Jasica.

Pochodzący ze Słopnic bracia Kowalczyk po raz kolejny zaprezentowali znakomitą formę. Przypomijmy, że na początku września zdobyli medale podczas X Mistrzostw Polski w trójboju siłowym i XXIX Mistrzostw Polski w wyciskaniu leżąc. W ubiegły weekend ponownie znaleźli się w czołówce klasyfikacji. Piotr Kowalczyk wywalczył tytuł Mistrza Polski w kategorii do lat 23, Michał Kowalczyk zajął drugie miejsce w wyciskaniu do lat 20, natomiast Bartłomiej Kowalczyk zdobył srebro w kategorii do lat 23.

Świetną dyspozycję zaprezentował także reprezentujący Limanową - Sławomir Jasica. Startował on w kategorii wiekowej 40-49 lat i wagowej do 93 kg. Dzięki zaliczeniu trzech podejść na 175 kg, 177,5 kg oraz 180 kg zajął pierwsze miejsce, zostając Mistrzem Polski. (MP), fot.: UG Słopnice