Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
09/12/2019 - 12:20

Złota Małgosia.15-latka z Powroźnika Mistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów!

Okazuje się, że dziewczyny też są silne. Małgorzata Myjak z Powroźnika została mistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów podczas rozgrywających się ME w Ejlacie w Izraelu. 15-latka zdobyła złoto w kategorii 55 kg, z wynikiem 163 kg (75 kg+ 88 kg)

Małgorzata Myjak z Powroźnika (Gmina Muszyna) została mistrzynią Europy  w kategorii do 15 lat i stanęła na najwyższym podium podczas rozgrywających się w dniach 6 – 14 grudnia ME w Ejlacie w Izraelu. Jest podopieczną trenerki Moniki Grzesiak. 

Młodziutka sztangistka klubu LUKS Nowosądeczanin Powroźnik, po kapitalnej walce w kat. 55 kg młodziczek U15 zdobyła złoty medal, z wynikiem 163 kg ( 75 kg + 88 kg). Do tego dochodzi złoty medal za rwanie. 

Małgosia ustanowiła również cztery rekordy Europy oraz pięć rekordów Polski. 

Dla Małgosi są to trzecie Mistrzostwa Europy. W 2017 roku wystartowała w Kosowie, gdzie zajęła IV miejsce. W ubiegłym roku w Mediolanie wywalczyła brązowy medal.  

W Izraelu startuje też Szymon Tokarczyk, (kat. do 73 kg), który debiutuje na tak ważnej imprezie. 

Nastolatkowie jako jedyni reprezentują: Województwo Małopolskie, Powiat Nowosądecki i Gminę Muszyna. Oboje są uczeniami szkoły branżowej w Krynicy-Zdroju. 

(MK)
Źródło i fot Polski Związek Podnoszenia CiężarówDziękujemy za przesłanie błędu