Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
12/03/2020 - 18:10

Zmagania młodych wędkarzy z Okręgowym Konkursem Wiedzy Ekologiczno-Wędkarskiej

W sobotę, 07 marca br., siedzibę Biura Okręgu PZW w Nowym Sączu, wypełnili uczestnicy Okręgowego Konkursu Wiedzy Ekologiczno-Wędkarskiej dla dzieci i młodzieży. Kto został zwycięzcą?

Swój zasób wiadomości, z zakresu ekologii i wędkarskiego rzemiosła, postanowiło sprawdzić 12. uczestników, którzy reprezentowali 5 kół wędkarskich.

- W tym roku swoich przedstawicieli wystawiły następujące koła: "Miasto" Gorlice, "Zakamienica", Stary Sącz nr 33 "Stawy", Limanowa oraz "Zawisza" Grodek nad Dunajcem. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: młodszą (ur. 2009-2012) oraz starszą (ur. 2004-2008) – uzupełnia informację, Szymon Obrzut, specjalista ds. organizacyjnych Okręgu PZW w Nowym Sączu.

Warto zaznaczyć, iż wędkarstwo od pewnego czasu przestało być już tylko męską domeną, co można było również zaobserwować, podczas trwania konkursu. W szranki stanęło bowiem, aż 5 dziewczyn.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał Zdzisław Pełka, Członek Okręgowego Kapitanatu Sportowego wraz z pracownikami Biura Zarządu Okręgu PZW w Nowym Sączu. Po zapoznaniu się z udzielonymi przez dzieci i młodzież odpowiedziami, wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W grupie starszej, podium zdominowały dziewczyny z koła z Limanowej, gdyż 1. miejsce zajęła Gabriela Mól z Limanowej. Natomiast za nią uplasowali się: Kamil Marczyk ze Starego Sącza (2. miejsce) oraz Anna Dudek z Limanowej (3. miejsce).

Wśród młodszych adeptów wędkarstwa, również jedno z kół zdobyło dublet. Tym razem były to dwa pierwsze pozycje medalowe, które zdobyli Piotr Terlaga (1. Miejsce) i Piotr Lebda (2. Miejsce), należały do reprezentantów "Zawisza" Gródek. Brązowy krążek zawisł na szyi Krzysztofa Jakubowskiego z "Zakamienicy”.

- Oprócz pamiątkowych medali i dyplomów, uczestnicy otrzymali cenne nagrody, które pomogą im rozwijać wędkarską pasję. Sam poziom konkursu uważam za wysoki, gdyż tylko jedna osoba otrzymała maksymalną liczbę punktów, rozwiązując test bezbłędnie. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież zrzeszoną w Kołach Okręgu PZW w Nowym Sączu do brania udziału w kolejnych edycjach – zachęca Szymon Obrzut.

Na koniec dodamy, iż konkurs organizowany jest cyklicznie, raz do roku, najczęściej w miesiącu marcu.

(Karol Trojan) [email protected], fot.: archiwum PZW Nowy Sącz

Młodzi wędkarze sprawdzali swoją wiedzę w tematycznym konkursie
Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Sączu, w minioną sobotę, zaprosił dzieci i młodzież do zmagań w Okręgowym Konkursie Wiedzy Ekologiczno-Wędkarskiej (fot.: archiwum PZW Nowy Sącz)


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe