Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
11/11/2020 - 11:30

Znamy następcę Piotra Mandrysza. Nowym trenerem Sandecji został Dariusz Dudek!

Dariusz Dudek podpisał umowę do końca sezonu i zastąpił Piotra Mandrysza na stanowisku trenera pierwszoligowej Sandecji. Jego asystentem będzie Piotr Malinowski.

Po tym jak dwa dni temu z funkcji pierwszego trenera Sandecji odwołany został Piotr Mandrysz, rozpoczęły się poszukiwania jego następcy. Wśród kandydatów wymieniano m.in. Janusza Świerada i Dariusza Dudka. Ostatecznie to właśnie temu drugiemu została powierzona misja ratowania przed sądeczan przed spadkiem z Fortuna 1 Ligi.

Zobacz także: Więcej porażek już nie zanotuje. Trener Piotr Mandrysz odchodzi z Sandecji

Nowy szkoleniowiec Sandecji po raz ostatni jako zawodnik wystąpił w 2009 r. w barwach Odry Wodzisław Śląski. Następnie rozpoczął karierę trenerską, pełniąc rolę asystenta m.in. w Piaście Gliwice i Śląsku Wrocław. W 2017 roku został trenerem Zagłębia Sosnowiec, z którym wywalczył awans do Ekstraklasy. Następnie prowadził GKS Katowice i ponownie Zagłębie Sosnowiec, od kwietnia pozostając bez pracy.

Zobacz także: Baty po raz dziewiąty, czyli kolejna klęska Sandecji. Tym razem z Arką Gdynia

Asystentem Dudka będzie znany z ligowych boisk Piotr Malinowski (w najwyższej lidze zaliczył 458 spotkań). Zadanie jakie ich czeka nie należy do najłatwiejszych. Podniesienia drużyny z ostatniego miejsca i zapewnienie utrzymania w Fortuna 1 lidze to na pewno ogromne wyzwanie. Pierwszy sprawdzian już w sobotę, gdy Sandecja uda się do Kielc na mecz z Koroną. (MP), fot.: Sandecja Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu