Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
25/09/2013 - 08:00

Fundacja nagradza młodych sportowców, dziękuje nauczycielom

W biurze Fundacji Sądeckiej podsumowano udział uczniów z regionu w IV Festiwalu Biegowym. Dla uczestników biegów, zwłaszcza tych, którzy uplasowali się na wysokich pozycjach, jest dobra wiadomość - mogą oni starać się o jedno ze stypendiów z Funduszu im. Braci Potoczków.

Na spotkaniu obecni byli ich opiekunowie. Nauczyciele m.in. ze szkół w Nowym Sączu, Grybowie, Gorlic, Chełmcu, Łomnicy-Zdroju, Sitnicy, Racławic Łososiny Dolnej odebrali zasłużone podziękowania, które w imieniu Zygmunta Berdychowskiego, pomysłodawcy i organizatora Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, wręczyła Monika Fikiel-Szkarłat, dyrektor Fundacji Sądeckiej.
Serdecznie dziękujemy za tę pracę z młodzieżą, którą Państwo wykonują. Przez udział w Festiwalu Biegowym wspólnie zachęcamy młodych do zdrowego trybu życia i wzmacniamy zaangażowanie w bieganie – mówi Monika Fikiel-Szkarłat.
W biurze FS miała też miejsce premiera amatorskiego filmu „Kibicujemy”, poświęconego gorącemu dopingowi, jakim podczas Biegu VII Dolin (najcięższego ultramaratonu w Polsce) popisały się dzieci z Łomnicy-Zdroju. Realizatorem filmu (projektu szkolnego) był dobrze znany na Sądecczyźnie Zbigniew Janeczek, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Łomnica „Łomniczanie” i organizator wielu imprez promujących region z barwnym i przede wszystkim smacznym Dniem pieroga łomniczańskiego na czele.
Chcieliśmy się spotkać z ciekawymi ludźmi na trasie i sami spróbować jak smakują te biegi. Dzieci się doskonale bawiły – mówi Zbigniew Janeczek, który podkreśla, że gdyby ekipa posiadała bardziej profesjonalny sprzęt do nagrań, to zabawa i sam efekt byłby jeszcze lepszy.
Zdjęcia, filmy jak i relacje pisemne można przesyłać do biura Fundacji Sądeckiej, a także na specjalnie przygotowany konkurs.
Jeśli macie zdjęcia lub filmiki z biegów, zarówno startów jak i z kibicowania, to przysyłajcie je do nas. Stworzymy bazę takich materiałów i będziemy je publikować na naszym portalu internetowym i w miesięczniku „Sądeczanin”. Przygotowany został również przez organizatora Festiwalu Biegowego konkurs. Do wygrania jest aż 2,5 tysiąca, zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Trzeba po prostu opisać swoją przygodę z biegami podczas festiwalu – zachęca dyrektor FS.
Aby wziąć udział w konkursie „Mój Bieg. Mój Festiwal” należy wystartować w Festiwalu Biegowym w co najmniej jednej dowolnie wybranej konkurencji i do 30 września przesłać na adres: [email protected] wiadomość e-mail zawierającą plik tekstowy z opowiadaniem traktującym o wybranej konkurencji, ale i samym Festiwalu Biegowym. Wypracowanie powinno mieć temat „Mój Bieg. Mój Festiwal” i może być ilustrowane zdjęciami i nagraniami wideo. Zdjęcia można zamieszczać w tekście opowiadania. Praca powinna mieć objętość od 2 do 5 tys. znaków. W zgłoszeniu należy podać swoje dane teleadresowe. Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach wyznaczonych według rodzaju biegu, w którym się wystartowało:
- Kategoria I – biegi dla dzieci i młodzieży
- Kategoria II – biegi górskie
- Kategoria III biegi uliczne na krótkich, średnich i długich dystansach.
Nagrodą główną w każdej z trzech kategorii wiekowych jest 2500 zł. Zdobywcy drugich miejsc zostaną uhonorowani nagrodą w wysokości 1500 zł. Laureaci trzecich miejsc otrzymają 1000 zł. Najlepsze prace wyłoni Komisja Konkursowa powołana przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich –inicjatora konkursu (szczegółyTUTAJ ).
Jednak najważniejszą wiadomością dla uczniów biorących udział w Festiwalu Biegowym Forum Ekonomicznego jest to, że mogą ubiegać się o stypendium z Funduszu im. Braci Potoczków. W tym roku przy wsparciu Województwa Małopolskiego udało się rozszerzyć propozycję stypendialną do trzech wariantów.
O stypendia może ubiegać się każdy uczeń, który brał udział w Festiwalu Biegowym, niezależnie od tego, czy zajął pierwsze czy ostatnie miejsce, czy startował czy był kibicem. Priorytetem oczywiście będzie to, żeby nagrodzić te zwycięskie miejsca – wyjaśnia dyrektor Fundacji Sądeckiej.
Zadaniem nauczycieli czy rodziców jest odpowiednie wybranie oferty spośród trzech proponowanych. Uczniowie i studenci mogą starać się o przyznanie Stypendium im. Braci Potoczków, funduszy w ramach Stypendialnych warsztatów ARTystycznych oraz Stypendium im. Braci Potoczków w ramach Programu Promocji Zdolnej Młodzieży. O wszystkich z nich można przeczytać na stronie Sadeczanin.info w zakładce Fundusz Stypendialny im. Braci Potoczków. Warto się pospieszyć, bo termin aplikowania o jedno z nich mija z końcem września.

(JB)
Fot. JB, KIDDziękujemy za przesłanie błędu