Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 12 listopada. Imieniny: Konrada, Renaty, Witolda
Bieg Niepodległości w Rytrze – wielka historia i jeszcze większe serca [ZDJĘCIA]
Okolicami Rytra wiodły najważniejsze szlaki kurierskie, przerzutowe podczas II wojny światowej. To były kluczowe miejsca dla funkcjonowania Armii Krajowej. I już to predysponuje Rytro do bycia wyjątkowym miejscem w dziejach polskich walk niepodległościowych. Czy właśnie dla tego Biegi Niepodległości organizowane tutaj mają tak wyjątkowy charakter?
11/11/2019
„Kierunek Niepodległa”: gra harcerska z Polską w roli głównej [WIDEO/ZDJĘCIA]
Ponad stu harcerzy i zuchów z Hufca Nowy Sącz im. Bohaterów Ziemi Sądeckiej uczciło 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w sposób wyjątkowy. Młodzi ludzie uczyli się dziś historii Nowego Sącza i harcerstwa w Nowym Sączu na żywo uczestnicząc w wyjątkowej grze harcerskiej „Kierunek Niepodległa”.
11/11/2019
101 kilometrów na stalowych rumakach w 101 rocznicę odzyskania niepodległości
Wbrew – na szczęście gasnącym – stereotypom środowisko motocyklistów na Sądecczyźnie to grupa ludzi, którzy funkcjonują w imię twardych i jednoznacznych zasad. Najważniejsze z nich to wzajemna życzliwość i solidarność a przede wszystkim patriotyzm. I nie tylko w wydaniu lokalnym, sądeckim, ale również w wymiarze ogólnopolskim. Dlatego i motocyklistów nie mogło zabraknąć na dzisiejszych obchodach Święta Niepodległości.
11/11/2019
table-telewizja