Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 października. Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
Trzeci dzień protestu sądeczan sprzeciwiających się decyzji Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którą wykonanie aborcji w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia płodu jest nielegalne, przerodził się również w strajk samochodowy. Kilkadziesiąt samochodów i motocykli przez kilkadziesiąt minut jeździło z włączonymi klaksonami wokół rynku. Część mieszkańców, głównie młodych protestowała też na chodniku.
26/10/2020
Ekspresem stawiają most na Kamienicy. Już robią drugie przęsło
Pogoda w niedzielę była pod psem, ale i tak mieszkańcy Kamiennej ruszyli oglądać postępy prac przy budowie tymczasowego mostu. – Cieszymy się, że tak szybko to idzie, bo objazd do Nowego Sącza przez góry jest koszmarny – mówią nasi rozmówcy. - Jak daleko do końca? Inżynieryjny batalion z Niska nasuwa już drugie przęsło.
26/10/2020
To się może zdarzyć w Sączu? Zwolennicy aborcji przerywali msze w kościołach
„ To jest wojna”, to hasło protestujących przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnemu, który uznał aborcję eugeniczną za niezgodną z Konstytucją, zamienia się w wojnę prawdziwą? Najpierw były marsze uliczne, także w Nowym Sączu, teraz manifestanci w niedzielę wdarli się do kościołów, żeby przerywać msze.
26/10/2020
table-telewizja
Sądeczanin HISTORIA (2-2020)