Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
07/09/2018 - 11:40

Goszczą tu głowy państw. Pensjonat Małopolanka to marka sama w sobie

Co roku, we wrześniu właściciele hoteli i pensjonatów, a także restauracji i kafejek w Krynicy-Zdroju nie narzekają na brak gości. Ci zjeżdżają w pierwszym tygodniu miesiąca na Forum Ekonomiczne oraz na Festiwal Biegowy. Prowadzący bazę noclegową i żywieniową mają teraz prawdziwe żniwa.

Cześć gości, którzy przyjechali w tym roku na te imprezy ulokowało się w pięknym Pensjonacie Małopolanka znajdującym się przy ul. Bulwar Dietla 13, w centrum uzdrowiska, nieopodal reprezentacyjnego krynickiego deptaku. To tam w tym roku, podobnie zresztą jak w latach ubiegłych tętniło podczas forum życie polityczne, ekonomiczne i gospodarcze kraju. To tutaj, do Krynicy ściągnęli oficjele, biznesmeni z różnych stron świata.

Pensjonat Małopolanka mieści się w przepięknym budynku, który stanął w Krynicy-Zdroju w 1924 roku. Jego pokoje, których jest dwadzieścia w klasach Standard, Lux, Studio i Apartament mają niepowtarzalne wnętrza. Pensjonat, prowadzony przez Tomasza Prusaka i Jarosława Migacza zapewnia bardzo miłą, sympatyczną obsługę. Pracownicy robią wszystko co w ich mocy, aby goście czuli się tu wyjątkowo i byli zadowoleni z pobytu w  uzdrowisku.

- Nie narzekamy na brak gości – mówi Tomasz Prusak, gospodarz Pensjonatu Małopolanka. - Jest ich szczególnie dużo w okresie, gdy trwają Forum Ekonomiczne i Festiwal Biegowy. Podczas tych imprez nie narzekamy na brak pracy, podobnie zresztą jak i w pozostałych częściach roku.

Do tych wydarzeń, które już na trwałe wpisały się w życie nie tylko uzdrowiska pensjonat przygotowuje się niezwykle starannie.

- Staramy się zawsze stawać na wysokości zadania - dodaje pan Tomasz. - Mam nadzieję, że nam się to udaje.

Tomasz Prusak zaznacza, że doświadczenia zawodowe, jakie w tym szczególnym czasie trwania forum i Festiwalu Biegowego zdobywają pracownicy zatrudnieni w Pensjonacie Małopolanka są bezcenne.

Jakie jeszcze korzyści czerpie pensjonat, którym zarządza podczas tak prestiżowych imprez?

- Przede wszystkim to, że u nas gościmy część osób biorących udział w tych imprezach, a to przekłada się na wspaniałą dla nas promocję i wymierne korzyści finansowe – dodaje pan Tomasz.- Osoby, które u nas miały okazję już wypoczywać w następnych latach do nas wracają. Polecają też nasz pensjonat innym gościom. Podczas Forum przeżywamy prawdziwy najazd dziennikarzy mediów lokalnych i ogólnopolskich, jak również zagranicznych. Ten czas dla Krynicy to najlepsza promocja dla uzdrowiska i regionu.

W tym roku Pensjonat Małopolanka gościł między innymi ministrów goszczących na forum. - Nie będę wchodził w szczegóły  - dodaje pan Tomasz – U nas odbywały się spotkania, serwowaliśmy mnóstwo obiadów i kolacji.

W pensjonacie Małopolanka działają restauracja „Dwóch Świętych” oraz kawiarnia „Dom kawy i wina”. Pensjonat Małopolanka gościł już m.in. prezydentów: Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsę, a także prezydenta Czech Vaclava Havla. Była też prezydent Sri Lanki Chandrika Kumaratunga. Rocznie przez Pensjonat Małopolanka przewija się około trzech tysięcy gości z kraju i ze świata.

[email protected], Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe