Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
03/10/2019 - 08:40

Centrum kongresowe w Krynicy? Tak, ale kto za to zapłaci? [WIDEO]

Centrum kongresowe w Krynicy-Zdroju musi powstać, ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: kto za to zapłaci? I to według posłanki Barbary Bartuś kluczowe pytanie wczorajszej debaty zorganizowanej w perle polskich uzdrowisk.

Zobacz też: Krynickie centrum kongresowe wprowadzi cały region w XXI wiek [WIDEO]

- Wszyscy byliśmy zgodni, że centrum konferencyjne powinno powstać, że koniec namiotów. Tu zgoda, tylko za czyje pieniądze? Bo wiemy już nawet gdzie. Tylko kto to powinien sfinansować? Zawsze gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze – tak debatę o budowie w Krynicy-Zdroju centrum kongresowego podsumowała poseł PiS Barbara Bartuś.

Zobacz też: Centrum kongresowe może służyć nie tylko Krynicy, ale całemu regionowi [WIDEO]

- Myślę, że okres przedwyborczy nie jest dla nas najlepszym okresem żeby podjąć decyzję w tej sprawie, ale dobrze, że takie spotkanie się odbyło i to w takim gronie – zastrzegała jednocześnie parlamentarzystka. – Uzdrowisko Krynica-Zdrój Żegiestów to spółka, której akcjonariuszem jest skarb państwa i to też jest bardzo ważny element tego spotkania ponieważ uzdrowisko jest właścicielem, zajmuje ten teren, na którym corocznie odbywa się Forum Ekonomiczne i wiele innych imprez. I to jest bardzo ważne dla całego miasta. Dlatego tych trzech partnerów, którzy dzisiaj zasiedli za zostałem i my, parlamentarzyści, którzy decydujemy choćby o budżecie i kierunkach rozwoju, to było właściwe grono by rozmawiać o przyszłości Krynicy, ale nie tylko, bo również całego regionu.

ES [email protected] Film: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe