Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
08/04/2019 - 15:00

Forum Polska-Węgry po raz pierwszy w Starym Sączu! Lepiej nie można wybrać

Wójtowie, burmistrzowie, prezydenci, szefowie instytucji, firm i czołówka polskich polityków. Lista VIP-ów na Europejskim Kongresie Samorządów w Krakowie jest bardzo długa. To kolejne, doroczne Forum organizowane przez Instytut Studiów Wschodnich Zygmunta Berdychowskiego.

- Europejski Kongres Samorządów zajmuje szczególne miejsce na mapie wydarzeń w Polsce. Na dwa dni Kraków staje się samorządową stolicą Europy. - mówi Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej.

Na krakowską konferencję bacznie spoglądają także przedstawiciele rządu i partii politycznych. Stąd obecność Ministra inwestycji i rozwoju – Jerzego Kwiecińskiego , wicepremier i minister szkolnictwa wyższego – Jarosława Gowina, szefa Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, także  ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Kongres obejmuje  ponad 60 wydarzeń: bloków programowych, raportów, paneli, warsztatów, wykładów, prezentacji oraz uroczystą galę, goście rozmawiać będą o kluczowych kwestiach z obszarów gospodarki, medycyny, technologii, sportu czy coraz bardziej modnego smartcity – nowoczesnego zarządzania miastami.

Oprócz dobrze znanych już punktów programu, opublikowany zostanie ranking gmin i powiatów, które najlepiej się rządzą, ale także radzą sobie z kwestią energii odnawialnej.

[email protected] fot.JmDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020