Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
11/04/2019 - 20:35

Marszałek na hulajnodze i duch komuny. Transportowa małopolska rewolucja

Wieszamy psy na tych, którzy ogrzewają domy kopciuchami, a potem wsiadamy do własnych samochodów i z rur wydechowych wypuszczamy na ulice miast trucizny. Lekiem na smogowe zło ma być elektromobilność. W Małopolsce, także w Nowym Sączu, idzie nowe, ale droga do ekologicznego świata jest jeszcze daleka, przy czym systemowych rozwiązań oczekuje się od samorządów. Czy władze lokalne są na to gotowe? Między innymi na to pytania odpowiadali uczestnicy debaty podczas Europejskiego Kongresu Samorządów, wśród nich wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz.

Od lat rośnie konsekwentnie flota miejskich pojazdów elektrycznych. Decyzje o zakupie pojazdu napędzanego prądem, to ważny, ale dopiero pierwszy krok w rewolucji elektromobilnej i wiąże się z koniecznością wprowadzenia dalszych zmian, nie tylko w kulturze użytkowania takich pojazdów, ale także wymaga odpowiedniej infrastruktury zasilającej, miejsc obsługi i konserwacji.

Czytaj też Kongres krynickie Forum? Berdychowskiemu się nie odmawia  

Czy samorządu rozumieją te wszystkie wyzwania? Czy są przygotowane, aby im sprostać? Między innymi na te pytania  w rozmowie z „Sądeczaninem” odpowiada Tomasz Urynowicz, wicemarszałek Małopolski.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot.JmDziękujemy za przesłanie błędu