Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
07/08/2019 - 18:05

Noga z gazu w Starym Sączu. Rośnie nowe rondo. Zamkną wjazd do miasta?

Prace przy budowie nowego ronda pod kończonym właśnie dworcu MPK i parkingu typu Park&Ride idą pełną parą. Ruch na odcinku Jana Pawła II odbywa się wahadłowo a część (końcowy odcinek) ulicy Pod Ogrodami jest wyłączony z ruchu.

Drogowcy dwoją się i troją. Jednocześnie na niewielkim obszarze u zbiegu ulic Jana Pawła II i Pod Ogrodami w Starym Sączu powstaje rondo i zjazdy oraz dojazdy do zatoczki autobusowe na potrzeby nowego węzła komunikacyjnego dla transportu publicznego. Stąd część ulicy Pod Ogrodami jest całkowicie wyłączona z ruchu, a na krótkim odcinku (przy wjeździe do Starego Sącza) ruch odbywa się wahadłowo a kieruje nim instalacja świetlna.

Zobacz też: Być albo nie być mostu na Lwowskiej. Dziś chwila prawdy i pobranie próbek

Najważniejsze są jednak trzy informacje. Rondo będzie miało trzy wloty. Kierunki? Jana Pawła II, Pod Ogrodami i kompleks Park&Ride i dworzec MPK.  Zabytkowa kapliczka, która tu stoi zostanie zachowana, w korpusie jezdni pojawi się przy okazji instalacja kanalizacyjna na potrzeby dworca a niezależnie od stanu zaawansowania prac, które mają potrwać do wykonawca ronda zobligowany jest do zachowania przejezdności obu ulic.

Szczegóły w materiale filmowym. Nowe rondo ma zostać wykonane do 30 września a koszt inwestycji to 1,34 mln zł z czego lwia część to dofinansowanie unijne.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES Film: Krzysztof Stachura

Stary Sącz: noga z gazu, zobacz jak rośnie nowe rondo. Zamkną zjazd do miasta?
Prace przy budowie nowego ronda pod kończonym właśnie dworcu MPK i parkingu typu Park&Ride idą pełną parą. Ruch na odcinku Jana Pawła II odbywa się wahadłowo a część (końcowy odcinek) ulicy Pod Ogrodami jest wyłączony z ruchu. Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu