Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
23/03/2019 - 21:55

O czym nie możemy zapomnieć, w budowaniu przyszłość Sądecczyzny?

Oni już dziś kształtują teraźniejszość Sądecczyzny. Najważniejszych ludzi tego regionu zapytaliśmy też o to, co ich zdaniem, jest fundamentem myślenia o przyszłości naszego mikroświata.

Co ludzie obecnie decydujący o sprawach naszego regionu mówią, o fundamentalnych dla jego rozwoju kwestiach? Co - ich zdaniem - może  zdecydować o tym czy Sądecczyzna za kilka lat będzie rozwijała się równie szybko co teraz?

Na to pytanie odpowiadali  burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, prezydent Nowego Sącza  Ludomir Handzel,  prezes SKT "Sądeczanin" i twórca krynickiego Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości Wiesław Janczyk, profesor Bolesław Faron, przewodnicząca  sądeckiej rady miasta Iwona Mularczyk, sekretarz województwa małopolskiego Wojciech Piech, senator Stanisław Kogut. ([email protected])


 

Lachy kontra Górale: w Łącku zmierzyli się po raz pierwszy
Barwnie, ciekawie i wesoło było dziś w Łącku za sprawą pierwszego w takiej formule spotkania Lachów z Góralami. Były wyścigi w obieraniu ziemniaka, siłowanie się na ręce i przeciąganie liny.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)