Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
14/01/2019 - 11:10

Piwniczna-Zdrój: winiety dla skuterów śnieżnych! Czas zarabiać na nieuniknionym!

Dać szansę legalnie wypoczywać na skuterach śnieżnych – tego twardo oczekują od władz gminy Piwnicznej-Zdrój przedstawiciele branży turystycznej. Czy i jak to jest możliwe? To jeden z punktów spotkania, które burmistrz zorganizował w piątek 11 stycznia.

Zobacz też: Zamaskowani jeźdźcy na crossach i quadach dewastują Piwniczną-Zdrój

Piwniczańscy przedsiębiorcy zgodni są, że Piwnicznej-Zdrój jest potrzebna jakaś atrakcyjna dynamiczna impreza, dzięki której będzie tu można ściągnąć turystów z całej Polski i z zagranicy. Dyskusyjne natomiast jest i wymaga dalszych ustaleń czy zorganizowana zostanie na podwalinie Dni Piwnicznej czy jako byt niezależny.

Sporo emocji – i to skrajnych – wywołał temat poruszony przez przedsiębiorców, właścicieli gospodarstwa agroturystycznego na Obidzy, przedstawicieli Ski Hotelu i Hotelu Piwniczna SPA&Conference. Chodzi mianowicie o skutery śnieżne. Dziś jeżdżą po terenach gminnych nielegalnie, ale jeździć będą. Tym bardziej, że to rosnący w popularność sposób spędzania czasu zimą. I to popularny u osób z zasobnymi portfelami, które zostawią wymierne pieniądze w lokalnych lokalach, pensjonatach i hotelach.

Zobacz też: Bez wyciągów narciarskich Piwniczna-Zdrój nie przeżyje! Co z Kicarzem?

Przedsiębiorcy w większości oczekują od gminy wytyczenia legalnych szlaków i wskazują, że gmina może zarabiać sprzedając właścicielom skuterów winiety, które oni sami są gotowi sprzedawać. I tylko taka winieta będzie upoważniać do korzystania z uroków gminy na skuterach. Tych co będą jeździć bez winiety i poza wytyczonymi szlakami dalej można karać.

Najpierw trzeba jednak się dogadać z właścicielami działek, które są teraz najpopularniejsze jeśli chodzi o przejazd. Skończy się samowolka, skończy zagrożenie, gmina zyska finansowo i stanie się świetną alternatywą, świetnym punktem odpoczynku w stosunku do tych gmin, które już wprowadziły podobne rozwiązanie.

Oczywiście byli też zdecydowani przeciwnicy, którzy twierdzą, że skutery i quady absolutnie nie powinny mieć wstępu do Piwnicznej, choćby z powodu hałasu i ewentualnych ścięć z turystami pieszymi. Gmina musi też stale oglądać się na funkcjonowanie na jej terenie obszarów przyrodnicznych i krajobrazowych ściśle chronionych prawem, musi przekonać do pomysłów sceptycznych leśniczych itp.

Kolejne spotkanie burmistrza z branżą turystyczną  już 30 stycznia o godzinie 10. Jednocześnie czekamy na Wasze komentarze: jesteście za czy przeciw zalegalizowania tras dla skuterów i uruchomienia winiet?

ES e.stachu[email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe