Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
17/08/2016 - 13:20

Pociąg Krynica – Kraków znów pospieszny! Impuls Newagu da kopa Jaworzynie! [FILM]

Od grudnia skład Jaworzyna obsługujący linię Kraków – Krynica znów stanie się pociągiem pospiesznym. Jako osobówka „wykręcał” trasę w ponad pięć i pół godziny. Od grudnia tego roku będzie pokonywał tą samą trasę w 3 godziny 45 minut!

- Nigdy kolej nie wyprzedzi autobusów na tej trasie. Autobus ma do pokonania około 140 kilometrów z czego od Brzeska do Krakowa jedzie autostradą. Pociąg na linii Krynica-Zdrój musi przejechać aż 220 kilometrów. Ale niech do pospiesznej Jaworzyny przesiądzie się chociaż 5 procent osób, które korzystają obecnie z autobusów, pociąg będzie pełny i w pełni opłacalny – komentuje Łukasz Hojdyś z Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Zobacz też: Z Beskidu Sądeckiego wprost na plażę! Są nowe połączenia!

Dlaczego Jaworzyna w ciągu ostatnich lat zamieniła się w „żółwi” skład? Bo zrobiono z niej pociąg osobowy zatrzymujący się na każdej, nawet najmniejszej stacji, a na domiar wszystkiego trwała modernizacja trasy kolejowej E-30.

Zobacz też: Grybów: Most jak cała kolej. Świetna przeszłość i niepewna przyszłość

Teraz modernizację trasy zakończono a Jaworzyna ma dostać nowe, supernowoczesne wagony Impuls wprost z nowosądeckiego Newagu. Skład trasę Kraków - Nowy Sącz będzie pokonywał w 2 godziny 20 minut a odcinek Nowy Sącz - Krynica-Zdrój w 1 godzinę 15 minut.

ES [email protected] Fot. archiwum/Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)