Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
01/10/2019 - 19:45

Podstawą rozwoju Krynicy jest synergia uzdrowiska z biznesem [WIDEO]

Wiesław Pióro, prezes Uzdrowiska Krynica – Żegiestów, jest zdecydowanym zwolennikiem budowy w Krynicy nowoczesnego centrum kongresowego i współorganizatorem debaty, jaka odbyła się na ten temat.

 Debata odbyła się z udziałem m.in. parlamentarzystów i pretendentów do sejmowych ław. Wiesław Pióro przekonywał, że jedyną szansą na rozwój uzdrowiska i Krynicy jest synergia miedzy tradycją, misją uzdrowiska, interesem miasta a biznesem. Centrum kongresowe w Krynicy byłoby właśnie kluczowym elementem tej synergii.

- Spójrzmy jak wiele zmieniło się w Polsce przez ostatnie 30 lat od ustrojowej transformacji, jak wiele garażowych niegdyś firm zmieniło się w ogólnopolskie, jeśli nie europejskie korporacje. Uzdrowisko ma wciąż potencjał, ale uważam, że wciąż to potencjał niewykorzystywany - mówi "Sądeczaninowi" prezes Wiesław Pióro.

- Swoim ludziom powtarzam, że jeśli chcą, by jutro działo się im lepiej, nie mogą dziś pracować tak, jak pracowali wczoraj. Musimy reagować na zmiany w naszym otoczeniu; świat się zmienia, zmienia się klient i jego potrzeby. Nie możemy więc poprzestać na tym, czym zajmowaliśmy się do tej pory, choć absolutnie nadal najważniejsze dla spółki są wody mineralne i działalność uzdrowiskowa.

Zdaniem prezesa uzdrowiskowej spółki nowoczesne centrum kongresowo-konferencyjne w pobliżu Pijalni Głównej dawałoby jej dodatkowe możliwości zarabiania na obsłudze zjazdów, szkoleń i konferencji, których organizatorzy i uczestnicy z rozmysłem wybierają Krynicę jako miejsce nie tylko debat, ale też - a może przede wszystkim - wypoczynku w atrakcyjnym turystycznie i leczniczo miejscu.

[email protected] Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe