Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
09/05/2019 - 07:50

Stary budynek wyburzyli i wszystko zasłonili. Co robią w Sączu na Stolarskiej?

Kiedy zaczęło się wyburzanie starego i zniszczonego budynku przy ulicy Stolarskiej, w pobliżu ogrodzenia cmentarza komunalnego, w Nowym Sączu, mieszkańcy osiedli Kilińskiego i Milenium zachodzili w głowę, czy będą w mieście budować coś nowego, czy też tylko porządkują teren. Teraz wszystko skrywa stalowe ogrodzenie. Co za nim jest? Sprawdziliśmy to.

W miejscu, gdzie stał opustoszały budynek przy ulicy Stolarskiej, dzisiaj jest plac budowy. Co powstaje w tym miejscu przy cmentarzu komunalnym? Sprawdziliśmy. To będzie Centrum Aktywizacji Mieszkańców , miejsce, gdzie ludzie z osiedla będą mogli się integrować, realizować oraz odnajdywać nowe pasje i spędzać czas w większym gronie.

- Mieszkańcy chcieli, żeby nie było to miejsce na przykład tylko dla  emerytów, matek z dziećmi czy modelarzy, tylko żeby było ogólnodostępne. Bardzo się cieszę, że udało się doprowadzić do realizacji tej inwestycji. Mam nadzieję, że centrum będzie się cieszyć sporym zainteresowaniem - powiedział nam Patryk Wicher z zarządu Osiedla Kilińskiego.

Zobacz: Turystów brakuje, bo jest za mało parkingów? Sugestie naszego czytelnika

Centrum Aktywizacji Mieszkańców powstanie w ramach Projektu Rewitalizacji, opracowanego na lata 2016-2020. Obejmuje cztery sądeckie osiedla: Stare Miasto, Centrum, Kilińskiego i Przydworcowe. Na każdym z nich powstanie podobny budynek o taki samym profilu funkcjonowania.

MŚ ([email protected]). Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu