Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
28/02/2018 - 14:55

Stary Sącz: Budowa tej kanalizacji sparaliżuje ruch w Dolnie Dunajca? [WIDEO]

W ciągu kilku najbliższych miesięcy ruszy budowa kanalizacji na ulicach Piłsudskiego, Tischnera, Źródlanej. Czy konieczność rozkopania dróg sparaliżuje ruch w Dolinie Dunajca?

Burmistrz Jacek Lelek zaznacza na wstępie, że przygotowanie do tej największej dotychczasowej i przy okazji najdroższej inwestycji trwało kilka ładnych  lat. Był to również powód, dla którego mieszkańcy kilku ulic w mieście musieli równie długo czekać na budowę ulic i chodników – nie było sensu robić tego, by później znów drogi rozkopywać na potrzeby ułożenia kanalizacji. Teraz wszystko się zmieni.

- Projekt, do którego teraz przystępujemy zakłada nie tylko budowę kanalizacji sanitarnej, ale również budowę miejscami kanalizacji burzowej, odbudowę wraz z rozbudową dróg wraz z chodnikami. W ramach tego zadania będziemy chcieli wybudować nowe chodniki, tam gdzie jest to niezbędne i naprawdę potrzebne jak choćby na ulicy Źródlanej, Tischnera - podkreśla burmistrz.

Zobacz też: Stary Sącz: Ponad 14 milionów dofinansowania na kanalizację!

- Wszyscy mieszkańcy doskonale wiedzą jak długo musieli na te inwestycje na ich osiedlu, bo wszystko było odkładane właśnie do czasu budowy kanalizacji.

A teraz kolejna równie istotna dla mieszkańców sprawa. Czy przy tak ogromnym zakresie prac gminie uda się utrzymać drożność, przejezdność dróg w mieście szczególnie w okresie wakacyjnym? Prace będą prowadzone w miejscach wyjątkowych pod względem komunikacyjnym nie tylko dla samego Starego Sącza, ale również mieszkańców całego regionu i turystów.

Zobacz też: Stary Sącz: Za 27 milionów 2228 mieszkańców dostanie kanalizację

 -  Na szczęście dzisiaj gdy istnieje obwodnica zachodnia, czyli po drugiej stronie Dunajca nie ma już ryzyka, że zablokujemy całkowicie ruch Doliną Dunajca niemniej jednak to ciągle są bardzo ruchliwe ulice. Ponieważ prace będą prowadzone zarówno w ulicy Piłsudskiego jak i równoległej do niej ulicy Źródlanej trzeba tak zorganizować harmonogram prac żeby w momencie, gdy prace będą prowadzone w jednym miejscu, to drugie było przejezdne – uspokaja samorządowiec.

Kiedy roboty ruszą? Jeśli wszystkie procedury pójdą sprawnie ich początku można spodziewać się jeszcze w tym półroczu.

Więcej szczegółów w materiale filmowym.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe