Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 25 maja. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
15/11/2018 - 15:15

Wymieniać już opony na zimowe? Sprawdź, co odpowiadają specjaliści

- Klienci często pytają nas, czy powinni już zmieniać opony z letnich na zimowe, czy mają jeszcze poczekać - mówi nam Urban Wojciechowski z firmy Profi Auto Serwis Uwex z Paszyna. I co odpowiada klientom?

- Gdy mówimy o oponie zimowej, nie mamy na myśli opony jedynie do jazdy po śniegu - dodaje Urban Wojciechowski z firmy Profi Auto Serwis Uwex z Paszyna. - Zmianę opon zalecamy już wtedy, gdy temperatura spadnie do siedmiu - ośmiu stopni. 

Czym powinniśmy się kierować przy wyborze opon zimowych? - Nie tylko zaleceniami producenta samochodu co do rozmiaru, ale też własnym stylem jazdy, długością pokonywanych tras i rodzajem ich nawierzchni - dodają fachowcy z Profi Auto Serwis Uwex. - Jeśli mieszkamy w górach, pokonujemy strome odcinki, kupujemy opony o bardziej agresywnym profilu bieżnika. Inaczej, gdy częściej jesteśmy w długiej trasie, na autostradzie. Wtedy wybieramy łagodniejszym wzorze bieżnika. Dzięki temu są cichsze i bardziej komfortowe.

- Opona zimowa wykonana jest z mieszanki gumy przystosowanej do niskich temperatur, a struktura bieżnika opony zimowej jest specjalnie przystosowana do panujących zimą warunków. Zakładając nową oponę zimową inwestujemy we własne bezpieczeństwo - zapewnia Urban Wojciechowski. 

Artykuł sponsorowany

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach