Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
07/07/2017 - 20:50

To był orkiestrowy wieczór na sadeckim Rynku. Zagrali muzycy z Polski i Holandii

Na sądeckim Rynku brawurowy koncert dała w piątek Orkiestra Reprezentacyjna Policji i Straży Granicznej Królestwa Niderlandów. Muzycy z Holandii grali znakomicie, podobnie jak nasza Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej, która przed kilkusetosobową publicznością wystąpiła tego samego wieczoru.

orkiestra z Holandii na Rynku Nowy Sącz 7 lipca

Orkiestra swoje tournee po Sądecczyźnie rozpocznie na sądeckim rynku, gdzie w piątek (7 lipca) podczas imienin Nowego Sącza będzie koncertować razem z Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej z Nowego Sącza. Kolejnym miejscem koncertowym będzie Muszyna. Tam orkiestra zagra w sobotę 8 lipca. Wielki finał będzie miał miejsce w niedzielę w Krynicy Zdroju.

Koncert odbędzie się o godzinie 19 w Pijalni Głównej. Poprzedzi go wernisaż wystawy autorstwa Karoliny Grobelskiej. Wystawa powstała w 2012 roku, w 75. rocznicę wizyty książęcej pary, zaproszonej przez Jana Kiepurę i Martę Eggerth do Krynicy.

Orkiestra Reprezentacyjna Policji i Straży Granicznej Królestwa Niderlandów jest częścią formacji Trompetterkorps der Koninklijke Marechaussee, której zadaniem jest ochrona rodziny Królewskiej. Muzycy występowali w ostatnich latach na wielu koncertach w Europie i na świecie.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Zobacz także: Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (7-9 lipca)

RG , Fot. UM Nowy Sącz

Piątkowy koncert na Rynku
Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z zaprzyjaźnioną Orkiestrą Policji i Straży Granicznej Królestwa Holandii


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe