Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 25 maja. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
15/11/2018 - 15:00

Już w piątek rusza 3.Festiwal Filmowy. Mamy dla Was bilety!

Już w najbliższy piątek (16 listopada) w Nowym Sączu rusza 3.Festiwal Filmowy. Jest to jedna z najważniejszych obok Jesiennego Festiwalu Teatralnego imprez kulturalnych, organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury. Festiwal Filmowy Nowe Kino-Nowy Sącz ma charakter ogólnopolski i jest konkursowym przeglądem krótkometrażowej filmowej twórczości fabularnej.

W tegorocznej edycji młodzi twórcy zaprezentują aż 32 filmy. Projekcję poprzedzi gala otwarcia, podczas której widzowie oglądną film nowelowy „Solidarność, solidarność”. Pomiędzy kolejnymi blokami odbędą się spotkania z twórcami filmów konkursowych – reżyserami, scenarzystami, a także aktorami i operatorami.  

W jury zasiądą Kinga Dębska - reżyserka, scenarzystka i pisarka, Paweł Sztompke – muzykolog i dziennikarz Polskiego Radia, Andrzej Wolf – operator filmowo-telewizyjny, reżyser i producent oraz Tomasz Gąssowski, który jest kompozytorem, producentem, reżyserem.

Tak jak i w ubiegłym roku, uczniowie szkół średnich spróbują swoich sił w pisaniu recenzji filmowych. Podczas tegorocznego festiwalu nowością będą warsztaty muzyczne Tomasza Gąssowskiego, które będą poświęcone muzyce w filmie, współpracy reżysera, twórców obrazu, dźwięku i tekstu. Dwudniową imprezę zakończy gala, na której zostaną wręczone nagrody i zaprezentowane nagrodzone filmy.

Dla naszych Czytelników mam 10 karnetów na 3. Festiwal Filmowy. Aby wygrać jeden z nich wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego chcesz wziąć udział w tym festiwalu?

Na odpowiedzi czekamy do piątku (16 listopada) do godziny 9. Należy je wysyłać na adres e-mail: [email protected]  W treści prosimy o wpisanie imienia i nazwiska, numeru telefonu oraz odpowiedzi na pytanie. W temacie e-maila wpiszcie "3. Festiwal Filmowy”. Wśród zgłoszeń wybierzemy dziesięciu zwycięzców i przekażemy im bilety. O wygranej poinformujemy telefonicznie. Odbiór biletów w redakcji "Sądeczanina", przy ul. Barbackiego 57 w piątek (16 listopada) w godzinach od 9 do 16. Powodzenia!

RG [email protected]

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach